فرهنگ و هنر

برنامه ریزی گسترده صدا و سیمای مرکز زنجان برای دهه اول محرم

برنامه ریزی گسترده صدا و سیمای مرکز زنجان برای دهه اول محرم

برنامه ریزی گسترده صدا و سیمای مرکز زنجان برای دهه اول محرم

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان؛ امسال با توجه به خیز موج پنجم بیماری کرونا و محدودیت های عزاداری سنتی و لزوم  رعایت موازین و پروتکل های بهداشتی رسانه استانی با برنامه ریزی ویژه به سوگواری سرور و سالار شهیدان خواهد پرداخت .

شبکه اشراق در قالب “حسینیه اشراق” با محوریت شعار هرخانه یک حسینیه، هرخانواده یک هیات، همراه با مردم ولایتمدار زنجان است و به طرق مختلف رسانه ای پیام و فلسفه نهضت عاشورا و عشق و ارادت عمومی مردم به آن حضرت را منعکس خواهد کرد.

حسینیه اشراق با حضور واعظین و مادحین هیآت حسینی از ساعت21هرشب همگام با عزاداران حسینی میهمان خانه های هم استانیهای عزادار خواهد بود.

ویژه برنامه خیمه گاه هر شب با محوریت سخنرانی موضوعی درباره حماسه عاشورا از ساعت17 درکنار عزاداران خواهدبود، همچنین برنامه محرم نواسی از ساعت12 ظهر، برنامه گفتگو محور قرار شب از ساعت 23:15  و برنامه ترکیبی مشق عشق با آیتم های مداحی، شاعری و سخنرانی از ساعت22 از شبکه اشراق به روی آنت خواهد رفت .

سایر برنامه های روتین و تامینی شبکه اشراق هم به فراخور ماموریت و زمان برنامه، ابعادی از حماسه عاشورا را در قالب آیتم های متنوع پخش خواهد کرد.

معاونت صدا نیز در این راستا با تولید و پخش برنامه های متنوع همراه شنوندگان شبکه استانی صدا خواهد بود.

ویژه برنامه های دلنوا از ساعت16، یک پیام یک نوا از ساعت 12:15 دقیقه، عشق قافله سی از ساعت18، برنامه ترکیبی چراغ از ساعت22، ویژه برنامه روز تاسوعا با عنوان علمدار از ساعت 10صبح و برنامه زنده حسین عزاسی ویژه ظهر عاشورا در همان زمان بمدت55 دقیقه پخش خواهد شد.سایر برنامه های روتین شبکه استانی صدا هم با اختصاص آیتم های ویژه ای به استقبال ماه خون و شهادت رفته و دهها برنامه مداحی و شاعری هم به درخواست شنوندگان پخش خواهد شد.

معاونت اطلاعات و اخبار مرکز هم با توجه به شرایط خاص شیوع کرونا و عدم امکان برگزاری مراسم عزاداری سنتی در تکایا، مساجد و حسینیه‌های استان، طبق پویش مردمی ” هرخانه، یک حسینیه و هر خانواده یک هیات ” به تبیین شعائر حسینی در کنار حفظ پروتکل‌های بهداشتی می پردازد.

تشریح مزایای مرحله دیگری از طرح کمک مومنانه در دهه اول ماه محرم توسط هیئت های مذهبی و عزاداران حسینی در قالب کمک های مومنانه و بسته های معیشتی به خانواده های نیازمند و آبرومند از دیگر محورهای معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خواهد بود.

معاونت فضای مجازی مرکز هم با طراحی صفحه حسینیه مجازی، بارگزاری200قطعه ویدئوی عزاداری و سخنرانی مرتبط با محرم، انتشار نماهنگ محرم، برگزاری پویش هرخانه یک حسینیه و دریافت تصاویر مخاطبان و تولید30پوستر و اینفوگرافی، طراحی صفحه ویژه محرم، تقطیع100قطعه عزاداری قدیمی هیات زنجان، بازنشر تولیدات سیما و صدا همچنین تبلیغ فضای مجازی هیآت حسینی درکنار مخاطبان خواهد بود.

گفتنی است محتواهای فوق الذکر در پلت فورم های مختلف فضای مجازی در دسترس خواهد بود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *