اخبار ویژه

امروز نه در جنگ نظامی بلکه در جبهه اقتصادی در حال مقابله هستیم

امروز نه در جنگ نظامی بلکه در جبهه اقتصادی در حال مقابله هستیم

به گزارش پایگاه خبری اسمان زنجان؛ رییس کل دادگستری استان زنجان  در دیدار با افشارچی استاندار جدید زنجان با تبریک  رای اعتماد هیئت دولت به ایشان به عنوان استاندار زنجان گفت :بهره مندی از علم ، نیروی جوانی و انقلابی  بودن نقطه عطفی ارزشمند برای استاندار زنجان است که امیدواریم با شناخت  کاملی که از استان دارید مایه خیر و توسعه باشید.

حجت الاسلام والمسلمین اسماعیل صادقی نیارکی با بیان اینکه دادگستری زنجان برخوردار از  ظرفیت بسیار خوبی برای همراهی و حمایت از پیشبرد اهداف و برنامه های دولت سیزدهم و استانداری دارد اعلام کرد : بنا بر تاکید رییس قوه قضاییه به مسئوولان قضایی استانها مبنی بر تعامل ، همکاری و ارتباط نزدیک با مسئولان عالی استان بویژه استانداران ، امیدواریم با  تعامل و همکاری میان دو مجموعه شاهد توسعه و پیشرفت بیش از پیش استان باشیم .

رییس شورای قضایی استان با اشاره به اینکه حمایت از تولید و تلاش برای رفع موانع تولید  از سیاستها و برنامه های  جدی قوه قضاییه می باشد افزود : امروز ۳۵ واحد تولیدی در استان تعطیل می باشند که در گذشته فعال بودند وهمچنین  ۲۰۹ واحد تولیدی پروانه فعالیت گرفتند اما به دلایلی شروع بکار و تولید نکردند و این موضوع در ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری در حال بررسی و پیگیری است .

رییس کل دادگستری زنجان با بیان اینکه در سه ماهه سال گذشته تعداد ۹ واحد تولیدی به علت مشکلات  از جمله بدهی بانکی تعطیل شده بودند که با ورود و پیگیری دستگاه قضایی به چرخه تولید برگشتند و با این اقدام زمینه اشتغال  ۱۱۵  نفر فراهم شد .

حجت الاسلام والمسلمین صادقی نیارکی  با تأکید بر اینکه ورود و پیگیری دستگاه قضایی استان بر موضوع حمایت از تولید و رفع موانع تولید همواره منجر به حل مشکلات واحدهای تولیدی بویژه صنایع ملی بوده است بیان کرد : از جمله این صنایع ملی شرکت ایران ترانسفو زنجان بود که با مشکل عدیده ای مواجه بود که با ورود قاطع قوه قضاییه این مشکل برطرف و زمینه برای توسعه شرکت و جذب ۷۰۰ نیروی جدید دیگر  فراهم شد .

عالیترین مقام قضایی قوه قضاییه در استان با اشاره به اینکه موضوع پسماند روی زنجان که  یک تهدید برای مردم استان بویژه کشاورزان استان بود که در جریان سفر رییس پیشین قوه قضاییه به استان موضوع مطرح و پیگیری شد و امروز این مشکل برطرف شده اما بحث مالکیت پسماند اینکه متعلق به بخش خصوصی است یا دولتی حل نشده که امیدواریم استاندار زنجان به این موضوع ورود جدی نماید

دکتر محسن افشارچی در این دیدار با اشاره به مشکلات اقتصادی حال حاضر افزود: امروز نه در جنگ نظامی بلکه در جبهه اقتصادی که توپ و تانک ندارد در حال مقابله هستیم.

استاندار زنجان یادآور شد: اگرچه گاهی اوقات نیاز است و می‌شود برای منافع ملی، مذاکره کرد، اما نباید سرنوشت ملت را وابسته به مذاکره و دست طرف مقابل داد.

افشارچی، با تاکید بر اینکه باید بتوانیم روی پای خود بایستیم، افزود: چون در سال‌های گذشته این اتفاق نیفتاده و بعضی‌ها در معنای استقلال شک کرده‌اند، متاسفانه در حال حاضر، استقلال در معرض خطر است.

وی تصریح کرد: طرف مقابل ما باهوش است و می داند که جنگ کردن لزوما نیازی به امتیازات نظامی ندارد و با استفاده از امتیاز اقتصادی می‌توان طرف  مقابل را مغلوب کند.

استاندار زنجان به تجربه هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: در این دوران یاد گرفتیم که چگونه دفاع کنیم چون تحت مدیریت و درایت رهبر معظم انقلاب بودیم که خود آشنا به ابعاد نظامی بودند.

افشارچی با تاکید بر اینکه در حال حاضر جنگ نظامی علیه ما، برای دشمن میسر نیست، افزود: دلیل آن هم این است که میزان هزینه جنگ علیه ایران، برای آنها مشخص نیست.

وی گفت: جنگ نظامی اگرچه برای ما هم هزینه دارد، اما به یقین برای طرف مقابل هزینه بیشتری خواهد داشت.

استاندار زنجان گفت: بر اساس اطلاعات رسیده از برخی منابع تاکنون در آمریکا پنج بار مانور جنگ نظامی علیه ایران گزارش شده و فرماندهان آمریکایی به این نتیجه رسیده اند که مشخص نیست ضربه ای که از ایران می خورند تا چه میزان به آنها خسارت می زند.

افشارچی با بیان اینکه طرف مقابل تا وقتی که نداند چند نفر کشته می دهد، هرگز وارد جنگ نمی شود، افزود: این در حالی است که افغانستان و برخی از کشورها مورد حمله نظامی آنها قرار گرفته اند، اما تاکنون جرات حمله به ایران را پیدا نکرده اند که آن هم ناشی از درایت مدبرانه مقام معظم رهبری است که در این حوزه به خوبی عمل کرده اند.

وی با بیان اینکه در جنگ اقتصادی حال حاضر، آرایش جنگی باید به شکل دیگری باشد، خاطرنشان کرد: شاید بسیاری از مسائلی که در روزهای عادی مطرح می شود، اصلا مسئله مهمی به نظر نرسد اما در شرایط غیرعادی و جنگی، حائز اهمیت باشد.

استاندار زنجان اظهار داشت: در شرایط جنگی، برای سرپا نگه داشتن منابعی که باعث تولید ثروت و ایجاد اشتغال هستند باید آرایش جنگی گرفت و  حضور مجموعه قضایی در کنار ما، در امتداد همان آرایش جنگی است.

افشارچی با اشاره به اهمیت تولید و اشتغال تصریح کرد: از همان روزی که اطمینان پیدا کردم مسئولیت خدمتگزاری در استان، بر عهده من گذاشته شده است، اولین جلسه تشکیل شده روز قبل از معارفه، با سازمان صنعت و معدن بود.

استاندار زنجان با قدردانی از تلاش های مجموعه دستگاه قضایی استان در راستای پشتیبانی از تولید و رفع موانع آن گفت: در سرکشی ها و بازدیدها از واحدهای تولیدی، بدون استثنا همه آنها، بر تعامل، مساعدت و تلاش‌های دستگاه قضایی استان در راستای رفع موانع و مشکلات خود شهادت دادند.

وی با بیان اینکه مصوبات جلسات مربوط به رفع موانع و حمایت از تولید باید ضمانت اجرایی داشته باشد گفت: این امر با وجود مجموعه های مختلف از جمله واحدهای نظارتی ، امنیتی و دادگستری در جلسات مربوطه محقق می شود.

افشارچی با بیان اینکه حتی در مواردی که ممکن است قوانین بالا دستی هم  معارض با آنها باشد، نباید معطل کنیم، افزود: در صورت نیاز، از حقوقدانان هم در این جلسات، استفاده شود تا از همان ابتدا راهکارهای قانونی را مد نظر قرار دهند چون موارد بسیاری اتفاق افتاده است که مصوباتی از اجرا بازمانده اند آن هم فقط به این دلیل که با برخی از قوانین در تعارض بوده اند.

وی اظهار داشت:  در یک سال آینده، نظام قطعاً باید آرایش خاصی بگیرد و جراحی های خاصی داشته باشد که ممکن است درد آور نیز باشد که در چنین شرایطی، اصلی‌ترین وظیفه ما، پشتیبانی از تولید و مانع زدایی است که رهبر معظم انقلاب هم در شعار سال، بر آن تاکید فرموده‌اند.

استاندار زنجان با اشاره به اظهارات رییس کل دادگستری استان مبنی بر ۲۰۰ مورد رفع موانع تولید و گره گشایی گفت: این امر نشان از انجام یک برنامه منسجم است و این روال را ادامه می دهیم و برای واحدهای باقی مانده نیز امور را تسریع و تسهیل می کنیم تا گره ها، سریعتر گشوده شود.

استاندار زنجان با تاکید بر لزوم گره‌گشایی در حوزه‌های مختلف، به ویژه حوزه اقتصاد استان، گفت: امیدوارم با تلاش‌هایی که انجام می‌دهیم و مساعدت مجموعه دادگستری استان، در پایان مسئولیت، زنجانی بهتر از آنچه که تحویل گرفتیم، تحویل دهیم.

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا