فرهنگ و هنر

لزوم فرهنگ‌سازی جهت خرید آثار هنری

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان، ابوالفضل نظری؛ از هنرمندان عرصه هنرهای تجسمی استان گفت: عرضه آثار صرفا نمایش آنها در نمایشگاه نیست بلکه بایستی تمهیداتی صورت بگیرد که هنرمندان بتوانند کارهایشان رو بفروشند.
ابوالفضل نظری کارشناسی ارشد رشته نقاشی از تربیت مدرس تهران آغاز فعالیت هنری خود را از زمان دبیرستان و شروع فعالیت حرفه‌ای خود را از سال ۷۵ بعد از ورود به دانشگاه و فضای آکادمیک عنوان کرد و افزود: به سبب استعداد و علاقه‌ای که به نقاشی و طراحی داشتم بصورت حرفه ای گرایشم به سمت این دو هنر بود.
نظری یکی از هنرمندان حاضر در نمایشگاه «روایت هنر» در خصوص سبک هنری آثارش گفت: اعتقادی به سبک ندارم چونکه در خلق آثار هنری بیشتر شیوه شخصی دخیل است. اما بر اساس آنچه که در سبک‌شناسی نقاشی و تاریخ هنر مطرح بوده است در اغلب آثار من فضای اکسپرسیونیستی مشاهده می‌شود.
وی طرح و ایده برگزاری نمایشگاه بصورت گروهی در رویداد هنری که هر ماه از طرف حوزه هنری در دیدار با هنرمندان شاخص استان زنجان برگزار می‌شود، یادآور شد: آیین افتتاحیه این نمایشگاه سی‌ام خرداد ماه ۱۴۰۲ در گالری سرو کانون سهروردی زنجان برگزار خواهد شد و تا ششم تیر ماه ۱۴۰۲ با حضور پیشکسوتان و هنرمندان مؤثر در هنر تجسمی استان دایر خواهد بود.
نظری تشریح کرد: زمانی که هنرمندی بصورت حرفه‌ای یا دلی آثاری خلق می‌کند، فارغ از داشتن یا نداشتن نیازی مالی بایستی کارهایشان به مرحله عرضه و فروش برسد.
وی ادامه داد: عرضه آثار صرفا نمایش آنها در نمایشگاه نیست بلکه بایستی تمهیداتی صورت بگیرد که هنرمندان بتوانند کارهایشان رو بفروشند.
هنرمند صاحب نظر در عرصه نقاشی استان یکی از تمهیدات برای به هدف رسیدن در فروش و عرضه را فرهنگ‌سازی و دیده شدن آثار عنوان کرد و افزود: تا وقتی که فرهنگ خرید و فروش آثار هنری در جامعه ما وجود نداشته باشد این معقوله به تحقق نمی‌رسد.
وی در خصوص برگزاری نمایشگاه‌های هنری با رویکرد اقتصادی ابراز امیدواری نمود و گفت: امیدوار این رویدادها سبب شوند که مردم در کنار خرید صنایع دستی استان نسبت به خرید آثار هنری نیز گرایش و تمایل داشته باشند و با فرهنگ‌سازی درست مردم را به سمت خرید آثار هنری سوق بدهیم که به نوعی حمایت از هنرمند خواهد بود.
شایان ذکر است: نمایشگاه گروهی «روایت هنر» با حضور اساتید و پیشکسوتان مؤثر هنری در هنرهای تجسمی و با رویکرد نو در اقتصاد هنر در راستای ارائه و عرضه برتر آثار هنری تجسمی‌کاران استان از روز سه‌شنبه ۳۰ خردادماه ۱۴۰۲ در گالری سرو آغاز به کار خواهد کرد. این نمایشگاه به همت حوزه هنری انقلاب اسلامی استان زنجان و کانون سهروردی برگزار خواهد شد که طبق برنامه‌ریزی انجام شده مراسم افتتاحیه این نمایشگاه ساعت ١۶ عصر روز سه‌شنبه ۳۰ خردادماه خواهد بود و به مدت یک هفته و تا ۶ تیر ماه دایر خواهد بود و علاقمندان می‌تواند جهت بازدید و خرید آثار هنری بعدازظهر(۴-۸) به گالری سرو واقع در کانون سهروردی مراجعه نمایند.
ناصر عبدی، حسن ترخوانه، رضا نجفلو، رحمان پرچگانی، حجت‌اله نعمتی، ولی محمدی، حمیدرضا بازرگانی، ناصر محمدی، لی‌لی فرهادی، سیده‌فاطمه موسوی، ابوالفضل نظری، صبا صحبتلو و مرحوم میرصدرالدین بهروز احمدی از جمله پیشکسوتانی هستند که آثار آنها در این نمایشگاه در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا