سیاسی و اجتماعی

آغاز رزمایش مشترک صرفه جویی در مصرف آب و برق در استان زنجان

رزمایش مشترک صرفه جویی در مصرف آب و برق همزمان با سراسر کشور در استان زنجان آغاز شده است.

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان، رزمایش مشترک صرفه‌جویی در مصرف آب و برق متبرک به‌ نام حضرت علی بن موسی الرضا(ع) با حضور سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه، علی‌اکبر محرابیان وزیر نیرو و جمعی از فرماندهان و مسئولین با ارتباط ویدئو کنفرانسی با سپاه‌های استانی و مسئولین آب و برق استانهای کشور در سپاه انصارالمهدی استان زنجان با حضور سردار کرمی فرمانده سپاه انصارالمهدی استان زنجان و علیرضا جزء قاسمی مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان و رئیس شورای انسجام بخشی صنعت آب و برق استان زنجان برگزار شد.

گفتنی است، این رزمایش در راستای تحقق فرامین رهبر معظم انقلاب مبنی بر صرفه‌جویی به‌ عنوان یک ‌سیاست اساسی در برنامه‌های کلان کشور اجرا می‌شود.

در این راستا سپاه به‌ عنوان نهادی پیشگام در این عرصه با هدف کاهش ۳۰ درصدی مصرف انرژی در پیک‌ مصرف از یکم تیر به‌ مدت ۳ ماه رزمایش کاهش مصرف انرژی را با عنوان رزمایش حضرت علی بن موسی الرضا(ع) در سراسر کشور برگزار می‌کند.
اجرای اقدامات موثر در کاهش مصرف، کمک به پایداری شبکه آب و برق از جمله روشن کردن مولدهای برق اضطراری، حداقل استفاده از سیستم‌های سرمایشی و سیستم‌های روشنایی، استفاده از نور طبیعی، عدم نورپردازی و روشن کردن محوطه و مدیریت مصرف آب و ممنوعیت استفاده از آب آشامیدنی در فضای سبز از جمله اقدامات اجرایی در طول این رزمایش خواهد بود.
این رزمایش در مرحله اول برای تمام اماکن و ساختمان‌های رده‌های سپاه و بسیج، وزارت نیرو و وزارت کشور و در مراحل بعدی سایر ادارات و نهادها برگزار می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا