اقتصاد

تشدید نظارت بر بازار در آستانه فرارسیدن شب یلدا

تشدید نظارت بر بازار در آستانه فرارسیدن شب یلدا

تشدید نظارت بر بازار در آستانه فرارسیدن شب یلدا

به گزارش پیگاه خبری آسمان زنجان، معاون نظارت ، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان زنجان اعلام کرد: در آستانه فرارسیدن شب یلدا به منظور ایجاد آرامش در بین همشهریان و جلوگیری از هر گونه تخلف ، نظارت بر اقلام مورد نیاز توسط بازرسان تشدید می گردد.

اسماعیل مسلمی اظهار داشت: طی روزهای آتی و در روزهای منتهی به شب یلدا با توجه به بالا بودن تقاضا ، بازرسی بر اقلامی همچون میوه ، خشکبار و شیرینی با جدیت بیشتر تعداد بیشتری صورت می گیرد.

وی با اشاره به نحوه تعیین قیمت میوه تصریح کرد: میوه جزء اقلامی است که فروشندگان باید با توجه به درصد سود ابلاغ شده اقدام به فروش نمایند.

این مقام مسئول با بیان اینکه سود عمده فروشی میوه ۵ درصد می باشد افزود: سود خرده فروشی در میوه با توجه به کیفیت میوه ، نوع میوه و فساد پذیری آن از ۲۰ الی ۳۵ درصد متغیر می باشد.

معاون نظارت ، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان یادآور شد: همچنین طی روزهای اخیر با توجه به مصوبات ستاد تنظیم بازار استان نظارت بر اقلام اساسی نیز تشدید شده است و با دقت بیشتری رصد می شود.

وی عنوان کرد: در راستای اجرای قانون انتزاع و با توجه به واگذاری بخشی از امور بازرسی به سازمان جهاد کشاورزی ، هم اکنون بازرسی ها با حضور کارشناسان این سازمان نیز صورت می گیرد.

مسلمی در پایان از همشهریان خواست در صورت مشاهده هر گونه تخلف و گرانفروشی در اصناف استان مراتب را به سامانه رسیدگی به شکایات ۱۲۴ اعلام نمایند تا در اسرع وقت رسیدگی و نتیجه به شاکی اعلام گردد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *