فرهنگ و هنر

برگزاری مرحله نیمه نهایی ۴۴ دوره مسابقات سراسری قرآن کریم

برگزاری مرحله نیمه نهایی ۴۴ دوره مسابقات سراسری قرآن کریم

برگزاری مرحله نیمه نهایی ۴۴ دوره مسابقات سراسری قرآن کریم

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان؛ معاون فرهنگی و اجتماعی و قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان گفت:مرحله نیمه نهایی ۴۴ دوره مسابقات سراسری قرآن کریم سازمان اوقاف و امور خیریه در استان زنجان امروز با شرکت ۱۱ نفر از    راه‌یافتگان به این مرحله(خانم ها و آقایان بالاتر از ۱۸ سال) در رشته‌های ۱-قرائت تحقیق ۲-قرائت ترتیل ۳- حفظ کل ۴-حفظ ۲۰ جزء و ۵_ اذان در محل سالن همایش‌های حسینیه اعظم زنجان برگزار می شود.

حجت‌الاسلام موسوی افزود: بعلت شرایط کرونا این مسابقات بصورت تصویری ضبط خواهد شد و برای داوری به مرکز فرستاده خواهد شد و در صورتی که شرکت کنندگان حد نصاب لازم را کسب کنند به مرحله نهایی(فینال) مسابقات که بصورت کشوری برگزار خواهد گردید راه خواهند یافت .

وی اظهار داشت:این مسابقات در دو مرحله شهرستانی با ۶۰۰ شرکت کننده  و در مرحله استانی  با ۱۲۰ شرکت کننده برگزار گردیده است و اکنون در مرحله نیمه نهایی با ۱۱ برگزیده در این مرحله ادامه پیدا می کند.

معاون فرهنگی و اجتماعی و قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان تصریح کرد: با توجه به اینکه اوقاف متولی اجرای معتبرترین مسابقه سراسری قرآنی کشور است اما به هیچ وجه بودجه ای مختص اینکار در اختیار ندارد و با این وجود  تمام هزینه‌های  این مسابقات را مستقیما تامین می کند.

حجت‌الاسلام موسوی افزود: با وجود درآمد بسیار اندک موقوفات قرآنی که سالانه زیر ۳ میلیون تومان است ، بودجه ۳۰۰ الی ۴۰۰ میلیونی برگزاری مسابقات در دو یا سه مرحله شهرستانی و استانی و نیمه نهایی از محل عواید موقوفات استان زنجان با نیات خیرات و مبرات و همچنین بقاع و اماکن متبرکه  تامین می شود .

وی اظهار داشت: واقفین و خیرین در هنگام وقف و احسان نیات قرآنی را نیز مد نظر خود قرار دهند تا با استفاده از عواید این موقوفات بتوان اقدامات شایسته ای را در ترویج قرآن کریم و فرهنگ ارزشمند آن به اجرا بگذارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *