اخبار ویژه, اقتصاد

اخذ مجوز شروع بکار پروژه درخت کاری زیتون در طارم

اخذ مجوز شروع بکار دوباره پروژه درخت کاری زیتون در طارم

اخذ مجوز شروع بکار پروژه درخت کاری زیتون در طارم

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری آسمان زنجان؛ مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به به طرح‌های اجرایی اوقاف به مناسبت عید غدیر،گفت: طرح ولایت علوی، نور افشانی شب عید غدیر خم، راهپیمایی خودرویی، آیین تجلیل و تکریم از 110سید، جشن در بقاع متبرکه10امامزاده شاخص در استان، توزیع سبد غذایی ، مساعدت به زندانیان سادات، سخنرانی 5 شب حاج انصاریان و پناهیان، قربانی14راس گوسفند، 35ایستگاه صلواتی، اجرای نیت واقفین، تهیه بسته های غذایی،بر پای خیمه معرفت از برنامه هایی است که بمناسبت عید غدیر در استان اجرایی می شود.
حجت‌الاسلام مختار کرمی در ادامه با اشاره به اجرای طرح شمیم خدمت،افزود: طرح شمیم خدمت با هدف کمک به افراد بی‌بضاعت در امامزاده اجرایی می شود.
وی اظهار داشت: ،در طرح شمیم خدمت یک مکانی برای موسسات مردم نهاد و کارآفرین اختصاص داده می شود تا خانواده های نیازمند مشغول به کار کنیم تا قسمتی از نیاز مالی آنها رفع شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با اشاره به اینکه اوقاف یک سازمان اقتصادی است تا فرهنگی، تصریح کرد: افزایش درآمد موقوفات از اهداف این سازمان می باشد.
کرمی با اشاره به اینکه درآمد استان زنجان در سال97، 7میلیارد و 200میلیون تومان بوده که در سال 98 به 13 میلیارد تومان رسیده است، افزود: در سال 98رتبه31کشور را داشتیم که با برنامه ریزی در سال 99 رتبه 2 کشوری را بدست آوردیم.
وی با اشاره به پروژه درخت کاری زیتون اظهار داشت: یک پروژه دیگر درخت کاری زیتون به مساحت ۳۰۰هکتار است که در حال اجراست که این پروژه به خاطر کمبود اعتبار معطل مانده بود که جلسات متعددی برای آن تشکیل شد و که هم اکنون مجوز ادامه پروژه گرفته شده است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان در ادامه با اشاره به اینکه پروژه درخت کاری زیتون در روستای ته دره است که کاملا موقوفه است، گفت: از مسولین استانی انتظار حمایت بیشتر داریم ، چراکه با این پروژه اشتغالزایی با 40نفر مستقیم و 300نفر غیر مستقیم و همینطور در کنار آن صنایع تبدیلی ایجاد خواهیم کرد.
کرمی با اشاره به مسکن ارزان قیمت برای فقرا، افزود: امسال در راستای ایجاد مسکن ارزان قیمت برای فقرا با بنیاد مسکن تفاهم نامه منعقد کردیم و یک پروژه ۵۰ واحدی در طارم آغازشده که در ۶ فاز اجرایی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *