اخبار ویژهاقتصاد

احداث یک هزار و ۷۰۰ واحد مسکونی روستایی با تسهیلات ارزان قیمت

یک هزار و 700 واحد مسکونی روستایی با تسهیلات ارزان قیمت در طول یک سال گذشته احداث شده است.

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در طول یک سال گذشته، ۱۷۰۰ واحد مسکن روستایی با اعتباری بالغ بر ۶۲۷ میلیارد ریال با تسهیلات ارزان قیمت (در قالب طرح ویژه بهسازی مسکن روستایی) در استان احداث و به بهره برداری رسیده است.
رضا خواجه ای افزود: علاوه بر این تعداد در سطح استان ۵۲۰ واحد احداث ساختمان برای محرومین (طبق تفاهم نامه مشترک با بنیاد مستضعفان) به بهره برداری رسیده است.
وی با تأکید بر ضرورت ترویج مقاوم‌سازی و آموزش و ارتقای دانش فنی روستایی، گفت: آموزش الگوی ساخت مسکن اقتصادی از جمله اهداف طرح بهسازی و نوسازی مسکن روستایی است.
مدیرکل بنیاد مسکن تصریح کرد: اولویت ما در حوزه روستایی، توجه به مقاوم سازی مسکن روستائیان است که در این راستا، تسهیلات مقاوم سازی و بهسازی مسکن هم سو با اهدافی چون احداث مسکن مقاوم، تامین مسکن متناسب با نیاز روستاییان، حفظ هویت و سیمای عمومی روستاها و تطبیق کالبد مسکن روستایی با زندگی امروزی به روستاییان، پرداخت می شود.
خواجه ای با بیان اینکه، با ارائه تسهیلات ۲۰۰ میلیونی ، زمینه خوبی جهت استفاده روستائیان خصوصاً افرادی که ساکن روستاهای کم برخوردار و فاقد مسکن یا در مساکن غیر مقاوم ساکن هستند فراهم‌شده، یادآور شد:این تسهیلات ارزان‌قیمت با نرخ سود ۵ درصد و بازپرداخت ۲۰ ساله بدون سپرده‌گذاری می‌باشد و فرصت مناسبی جهت احداث مسکن مقاوم است.
وی تاکید کرد: باید سیاست گذاری ها به گونه ای باشد که بتوانیم مهاجرت روستاییان به شهرها را کاهش دهیم چرا که پیشرفت مناطق دور افتاده و صعب العبور روستایی باعث تغییر چهره روستاها و در نتیجه بهبود وضعیت زندگی و افزایش رضایت مندی روستاییان خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا