اقتصاد

انسداد ۱۹ حلقه چاه غیرمجاز توسط امور منابع آب زنجان

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان، مدیر امورمنابع آب زنجان گفت: در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی، طی یک روز کاری با انسداد ۱۹ حلقه چاه غیر مجاز از خروج سالیانه بیش از ۲۵۰ هزارمتر مکعب آب از سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری شد.
کریم خدایی تصریح کرد: با تلاش کارشناسان حقوقی و اکیپ بازرسی و نظارت امور منابع آب زنجان و با اخذ دستور قضایی طی یک روز کاری ، ۱۹ حلقه چاه غیرمجاز در روستای اندآباد زنجان پر و مسلوب المنفعه شد.
وی با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ با دستگاه قضا برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب های سطحی و زیرزمینی،اظهار کرد: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.
خدایی در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب زنجان، بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا