سیاسی و اجتماعی

ساماندهی معتادین و کارتن خواب ها در مرکز سرپناه معتادین(شلتر) زنجان

ساماندهی معتادین و کارتن خواب ها در مرکز سرپناه معتادین(شلتر) زنجان

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان،مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: معتادین و کارتن خواب های در معرض سرمازدگی و آسیب در مرکز سرپناه معتادین(شلتر) زنجان ساماندهی می شوند.

محمد محمدی بـا تاکیـد بر فوریت موضوع و تسـریع در امر اسـکان و تـامین غـذا برای جامعه هدف در مرکز شلتر استان با رعایت پروتکل های بهداشتی و با هماهنگی بهزیستی استان اظهار داشت :سرپناه معتادین زنجان در خیابان خیام جنوبی جنب پل سیدالشهدا دارای پذیرش است و در شب گذشته ۸۰ معتاد بی خانمان را پذیرش کرده است.

وی افزود: درحال حاضر تعداد ۱۵ مرکز اقامتی بهبود و بازتوانی( ۱۴مرکز اقامتی مردان و ۱ مرکز اقامتی زنان) در سطح استان مشغول به ارائه خدمات به افراد گروه هدف است.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان تصریح کرد: در ۹ ماهه سال جاری تعداد ۸۴۵ نفر از معتادین از خدمات مرکز گذری و سرپناه شبانه و خدمات تیم های افزایش دسترسی در استان استفاده کرده اند که میانگین مراجعات مرکز، روزانه ۷۰ نفر است که با توجه به برودت هوا در روزهای سرد میانگین اقامت شبانه به حداکثر ۸۰ نفر نیز افزایش می یابد.

محمدی به مرکز سیار کاهش آسیب موبایل سنتر اشاره کرد و یادآور شد: این مرکز با هدف ارائه خدمات سیار کاهش آسیب فعالیت می کندو تاکنون به ۱۱۰ معتاد مرد و زن خدماتی نظیر ارائه سرنگ و سوزن رایگان به منظور پیشگیری از گسترش بیماریهای خطرناکی مانند ایدز و هپاتیت، ارائه یک میان وعده، آموزش پیشگیری از ایدز، انجام رپید تست اچ آی وی و شناسایی و ارجاع بیماران به مراکز مشاوره بیماری های رفتاری در ۲۰ پاتوق شناسایی شده ارائه داده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا