سیاسی و اجتماعی

توزیع اقلام ضروری به در راه ماندگان استان زنجان

توزیع اقلام ضروری به در راه ماندگان استان زنجان

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان،مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: طی سه روز اخیر تیم های عملیاتی هلال احمر استان ۱۸۷ مسافر گرفتار در کولاک و برف را در مساجد اسکان اضطراری داده‌اند.
سید قاسم موسوی  افزود: از شب یکشنبه و همزمان با آغاز بارش برف و وقوع کولاک تا بامداد امروز/۲۹ دی/، تیم های عملیاتی در شهرستان های زنجان، ایجرود و ابهر توانستند مسافران و رانندگان گرفتار در برف و کولاک را در حسینیه اعظم زنجان، مصلی نماز جمعه زرین آّباد و مساجد ابهر اسکان اضطراری دهند.
موسوی به اقلام توزیع شده به در راه ماندگان استان اشاره کرد و ادامه داد: برای این هموطنان ۲۱۰ تخته پتو، ۷۰ بسته موادغذایی ۲۴ ساعته، ۶۰ قرص نان،۹ کیلوگرم خرما، بیسکویت، کیک و چایی توزیع کردیم.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: از ۱۸۷ مسافر در راه مانده، ۱۲۸ مسافر در حسینیه اعظم زنجان، ۳۵ زائر کربلا که به اردبیل در تردد بودند در مصلی نماز جمعه شهر زرین آباد شهرستان ایجرود و مابقی مسافران نیز در مساجد ابهر و طارم اسکان اضطراری داده شدند.
موسوی یادآوری کرد: در جاده های پرتردد و پر خطر این استان اقدام به استقرار سه پایگاه موقت امداد و نجات در قالب طرح ملی امداد و نجات زمستانه کرده ایم.
وی افزود: برای ارائه خدمات مطلوب علاوه بر ۱۴ پایگاه فعال در جاده های استان هشت پایگاه پشتیبان نیز در شهرستان فعال است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: همه پایگاه های ثابت و موقت جمعیت هلال احمر استان زنجان به اقلام زیستی و غذایی برای در راه ماندگان و اسکان موقت تجهیز شده است.
موسوی خاطرنشان کرد: در طرح زمستانه هلال احمر استان زنجان آمبولانس، خودروی پشتیبان و تیم های عملیاتی در جاده های پر تردد و مبادی ورودی شهرها به منظور اجرای سریع عملیات های نجات و امداد رسانی در حوادث جاده ای و سایر حوادث احتمالی در محدوده عملیاتی پایگاه ها به کار گیری شده است.
وی از هموطنان خواست، در صورت گرفتار شدن در سوانح و حوادث با شماره ۱۱۲ برای دریافت خدمات امداد و نجات در هر ساعت از شبانه روز تماس برقرار کنند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا