سیاسی و اجتماعی

مراقب تماس تلفنی و پیامکی کلاهبرداران باشید

مدیر کل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران به شهروندان درخصوص تماس ها و پیامک های کلاهبرداری با عنوان برنده شدن جوایز درقرعه کشی هشدار داد .

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان، مدیر کل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران به شهروندان درخصوص تماس ها و پیامک های کلاهبرداری با عنوان برنده شدن جوایز درقرعه کشی هشدار داد .
محمد رضا بیدخام ضمن آگاهی دادن به مشتریان نسبت به دریافت تماس های تلفنی مشکوک و یا پیامک های کلاهبرداری با عناوین جعلی متنوع از جمله “شما برنده جایزه شده اید” خاطر نشان کرد : شهروندان از در اختیار قراردادن هرگونه اطلاعات شخصی ویا مراجعه به محل های اعلام شده خودداری کنند.
مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران ضمن بیان این مطلب افزود: تماس های تلفنی و یا دریافت متنی که افراد کلاهبردار برای ارسال پیامک تبلیغاتی انتخاب و شما را وادار به برقراری ارتباط با خودشان می کنند، موجب می شوند علاوه بر توصیه های متعدد، خودتان اطلاعات شخصی یا اطلاعات حساب را در اختیار شان قرار دهید.
وی در ادامه گفت: فیشینگ پیامکی یکی از انواع کلاهبرداری پیامکی است که کلاهبردار به اطلاعات شخصی و مهم شما دست پیدا می کند. این اطلاعات می تواند رمز بانکی شما باشد به همین دلیل توصیه می شود تا به لینک های ناشناس در پیامک اعتماد نکنید.
بیدخام گفت: مشتریان می توانند این گونه کلاهبرداری ها و موارد مشابه احتمالی را با سامانه پاسخگویی ۲۰۲۱ شرکت مخابرات ایران اعلام کنند و در صورت اطمینان از کلاهبرداری با پلیس فتا تماس و یا از طریق سایت www.cyberpolice.ir اقدام نمایند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا