علم و فناوریاقتصاد

اهدای زمین به پارک علم و فناوری استان زنجان

نادر شکیب؛ رئیس هیات مدیره شرکت تولیدی ایران رادیاتور یک قطعه زمین نیم هکتاری در جاده قدیم زنجان تبریز به ارزش تقریبی 1000 میلیارد ریال جهت راه اندازی کسب و کارها با تنظیم سند به نام پارک علم و فناوری استان زجان اهدا کرد.

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان؛ نادر شکیب؛ رئیس هیات مدیره شرکت تولیدی ایران رادیاتور یک قطعه زمین نیم هکتاری در جاده قدیم زنجان تبریز به ارزش تقریبی یک هزار میلیارد ریال جهت راه اندازی کسب و کارها با تنظیم سند به نام پارک علم و فناوری استان زنجان اهدا کرد.
زمانی؛ رئیس پارک علم و فناوری استان زنجان نیز در ادامه با اشاره به نقش خیرین در توسعه کشور، بیان کرد: خوشبختانه وجود خیرین در حوزه‌هایی از جمله علم و فناوری سبب رفع مشکلات زیر ساختی اساسی همچون فضای کار شده است.
رئیس پارک استان با بیان اینکه علم و فناوری از ارکان مهم در توسعه اقتصاد کشور است، افزود: باید با تلاش بیشتر و جذب مشارکت خیرین زمینه ایجاد راه اندازی فضاهای کاری ویژه شرکت های دانش بنیان و فناور فراهم شود.
زمانی با اشاره به زمین اهدایی افزود: زمین نیم هکتاری اولین ملکی است که به طور رسمی به پارک استان واگذار شده است و این اتفاق مهم در روند توسعه اکوسیستم استان، حرکت مثبتی تلقی خواهد شد.
رئیس پارک استان عنوان کرد: پارک قصد دارد تا از این دستاورد مهم در هفته دولت رونمایی کرده و کارخانه را در مسیر توسعه قرار دهد.
عباسعلی زمانی گفت: تصمیم برآن است که کارخانه نوآوری زنجان دیجیتال در این ملک هبه شده راه اندازی گردد.
وی افزود: چند وقتی است که جوانان مستعد در زمینه فناوری های کامپیوتری با نرم افزار و هوش مصنوعی فعالیت های گسترده ای دارند و نقد است این حوزه کسب و کار در استان زنجان سبب ارتقای کسب و کارهای دیگر و رفاه اجتماعی، اقتصادی و سیاسی استان و کشور خواهد شد.
رئیس پارک علم و فناوری استان زنجان عنوان کرد: با راه اندازی کارخانه نوآوری زنجان دیجیتال، استان زنجان پیشرو در توسعه کسب و کارها می باشد.
زمانی گفت: کارخانه نوآوری زنجان دیجیتال نقطه عطفی برای پیشبرد اهداف اکوسیستم نوآوری استان خواهد بود.
گفتنی است زمین اهدایی دارای ۲ سوله بزرگ و کوچک بوده و با توجه به مستهلک بودن سوله ها، عملیات راه اندازی در دست اقدام می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا