اقتصاد

انسداد ۴۸ حلقه چاه غیرمجاز طی یک ماه گذشته

با تلاش گروه گشت و بازرسی و با همکاری کارشناسان حقوقی و اخذ دستور قضایی طی یک ماه گذشته 48 حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در شهرستان زنجان در مجموع به عمق 1200 متر و حدود 47 لیتر در ثانیه مسدود شد.

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان، مدیرامور منابع آب زنجان گفت: طی تیرماه، با انسداد ۴۸ حلقه چاه غیر مجاز از برداشت سالانه حدود بیش از نیم میلیون متر مکعب آب جلوگیری شد.
کریم خدایی افزود: با تلاش گروه گشت و بازرسی و با همکاری کارشناسان حقوقی و اخذ دستور قضایی طی یک ماه گذشته ۴۸ حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در شهرستان زنجان در مجموع به عمق ۱۲۰۰ متر و حدود ۴۷ لیتر در ثانیه مسدود شد.
خدایی همچنین با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی پر شده است، افزود: در ۵ نوبت عملیات که با اداواتی همچون؛بیل بکهو،بیل مکانیکی لاستیکی، بیل مکانیکی زنجیردار،کامیون، وانت ،اکیپ فنی استخراج منصوبات و کارگر فنی این چاهها مسدود و بهره برداری غیرمجاز از آنها متوقف شد.
مدیرامور منابع آب زنجان با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.
وی در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب زنجان بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا