اخبار ویژهاقتصاد

اجرای سیاستهای بازآفرینی پایدار شهری در گرو نگاه فرابخشی از سوی دستگاه ها

اجرای سیاستهای بازآفرینی پایدار شهری در گرو نگاه فرابخشی از سوی دستگاهها بوده و از اینرو می طلبد تا ارگانها در سایه تعامل موثر و هماهنگی کامل، ایفای نقش نمایند.

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان،فرماندار زنجان گفت: بایستی در راستای برون رفت از مشکلات ناشی از بالا آمدن ارتفاع آبهای سطحی در برخی از نقاط شهر زنجان، تدابیر و اقدامات بموقع از سوی متولیان مربوطه امر صورت پذیرد.
پرویز خالقی فرماندار زنجان در جلسه ستاد بازآفرینی پایدار شهری شهرستان تاکید کرد: پروژه های دفع فاضلاب شهری بویژه طرح بهسازی شبکه توزیع آب شرب شهر زنجان بایستی در راستای جلوگیری از هدررفت منابع و نفوذ آب تصفیه شده به آبخوان زیرزمینی زنجان هرچه سریعتر تکمیل شود.
فرماندار زنجان همچنین یکی از دلایل بروز بالاآمدگی آبهای سطحی در شهر زنجان را انسداد مسیر قناتهای زیرزمینی بر اثر ساخت و سازها خاطر نشان ساخته و افزود: برای جلوگیری از بروز مسائل احتمالی، بایستی اقدامات تحقیقاتی و بویژه عملیاتی سریعاً انجام گردد.
خالقی با اشاره به سیاستهای راهبردی بازآفرینی پایدار شهری تاکید نمود: بایستی علاوه بر حفظ وضع موجود از منظرهای عمرانی و زیرساختی، به گونه ای در مسیر تدوین برنامه های توسعه ای و زیربنایی گام برداریم تا در کنار گسترش شهری، لزوماً شاهد امکانات زیربنایی و عمومی باشیم.
وی ضمن تاکید بر اولویت بندی مسائل احصاء شده در حوزه بازآفرینی شهری، گفت: هزینه کرد اعتبارات ویژه این حوزه بایستی بر اساس نیازسنجی ها بوده تا ضمن اولویت بندی، از هدررفت اعتبارات جلوگیری نمود.
فرماندار زنجان اضافه کرد: اجرای سیاستهای بازآفرینی پایدار شهری در گرو نگاه فرابخشی از سوی دستگاهها بوده و از اینرو می طلبد تا ارگانها در سایه تعامل موثر و هماهنگی کامل، ایفای نقش نمایند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا