اخبار ویژهسیاسی و اجتماعی

پذیرش زوج های سالمند در مرکز پردیس سالمندان

در پردیس سالمندان هم آقایان و هم بانوان پذیرش می‌شوند، زوج‌های سالمند هم در این مرکز حضور دارند.

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان،مدیرکل بهزیستی استان زنجان در حاشیه بازدید از پردیس سالمندان و مرکز اعصاب و روان حکیم گفت: ۱۱ مرکز خدمات‌رسانی شبانه‌روزی دارد که ۷۹۱ مددجو مقیم این مراکز و اغلب جزو یارانه بگیران بهزیستی هستند.
روح‌الله خدابنده‌لو افزود: ۱۳ مرکز روزانه نیز برای توانبخشی، حرفه آموزی و مهارت آموزی دایر شده که ۵۰۰ نفر از خدمات این مجموعه‌ها استفاده می‌کنند.
مسئول مجتمع حکیم در حاشیه این بازدید گفت: تنها خانه سالمندان استان زنجان برای بانوان در هیدج واقع شده بود و نیاز داشتیم تا به منظور سهولت دسترسی خانواده‌ها، مرکزی نیز در زنجان تأسیس شود.
فریدون طاهری افزود: این مجموعه به وسعت ۵ هزار متر مربع در سه طبقه است و ۳۰۰ تخت و تشک از سال ۹۱ تا کنون تأسیس شده است.
وی با اشاره مددجویان به مراکز تفریحی و زیارتی در برنامه سالانه است، اظهار داشت: برای احداث پردیس ۴.۵ میلیارد تومان هزینه شد و سردخانه های زیر صفر و بالای صفر در آن فراهم شده است.
فریدون طاهری با بیان اینکه در پردیس سالمندان هم آقایان و هم بانوان پذیرش می‌شوند، تصریح کرد: زوج‌های سالمند هم در این مرکز حضور دارند. مددکاری و روانشناسی، فیزیوتراپی، اتاق پرستاری، پاویون زنانه و مردانه، انبار دارو، سالن غذاخوری، هنر درمانی و سایر موارد از خدمات پردیس سالمندان است و آمفی‌تئاتر مجموعه نیز در حال تکمیل است‌.
صاحب امتیاز مرکز حکیم زنجان افزود: خیرین در این زمینه بهترین یاری‌رسان هستند، با این حال همه اقدامات مربوط به نگهداری سالمندان در این مرکز با برنامه و دقت لازم انجام می‌شود.

گفتنی است، پردیس مجتمع مسکونی سالمندان در ابتدای این تور رسانه‌ای مورد بازدید خبرنگاران قرار گرفت، این مرکز بعد از ۱۵ سال وقفه با مشارکت خیران تکمیل شد، این مجتمع دارای ۱۲ سوئیت دو خوابه و سه خوابه است که واحدها قابل افزایش بوده و در حال حاضر ۳۰ سالمند در آن تحت مراقبت هستند.
در ادامه تور رسانه‌ای آسایشگاه حکیم بیماران اعصاب و روان مورد بازدید قرار گرفت که این مرکز هم از سال ۸۱ توسط بهزیستی تأسیس و در سال ۹۱ بخش‌های مختلف آن از جمله تأمین آب شرب تجهیز شد.
این مجموعه دارای سه بخش اصلی شامل توانبخشی، درمان و آموزش به مددجویان است و ۲۵۳ نفر آقا و خانم در آن تحت مراقبت هستند. در بخش کاردرمانی فعالیت‌هایی مانند گلسازی، خیاطی، عروسک‌بافی انجام می‌شود و در بخش آموزش به خانواده‌ها و مددجویان مباحثی مثل مهارت‌های زندگی آموزش داده می‌شود.
فضای سبز، آمفی‌تئاتر، سردخانه و نانوایی از دیگر فضاهای این مجموعه بوده و ورزش‌های عصرگاهی و پیاده‌روی در آن دایر است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا