اخبار ویژهسیاسی و اجتماعی

مجموعه آموزشی «ازدواج موفق» رونمایی شد

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان، مدیرکل دفتر مشاوره و امور روان‌شناختی سازمان بهزیستی ظهر امروز در مراسم رونمایی از مجموعه آموزشی«ازدواج موفق» گفت:نخستین خط مشاوره را سازمان بهزیستی در سطح کشور راه‌اندازی کرد و این اقدام در ارائه خدمات به جامعه هدف بسیار تأثیر گذار بود.
وی با اشاره به رونمایی از مجموعه آموزشی ازدواج موفق گفت: این بسته به موضوع طلاق اختصاص دارد که بسیار در بحث جلوگیری از طلاق تأثیرگذار است، در صورتی که با حداکثر توان توانسته‌ایم ۲۱.۷ درصد موضوع طلاق را با مشاوره در بین زوجین کاهش دهیم.
معصومه توکلی افزود: همه دستگاه‌ها در کنار بهزیستی تلاش می‌کنند تا بهترین خدمات را به گروه هدف ارائه بدهد.
وی اظهار داشت: یکی از وظایف بهزیستی در راستای برنامه‌ریزی و تلاش برای ارتقای سلامت روان آحاد جامعه است که در ابن زمینه یک دهه می‌شود که فعالیت می‌کند.
مدیرکل دفتر مشاوره و امور روانشناختی سازمان بهزیستی تصریح کرد: در حال حاضر ۵۰۰ مشاور و روان‌شناس در مقطع ارشد به افرادی که در شرایط بحرانی با ۱۴۸۰ تماس‌ می‌گیرند هر آنچه که در توان دارند خدمات ارایه می‌دهند.
توکلی گفت: یکی از این خدمات، خدمات آموزشی و پیشگیرانه از آسیب‌ها می باشد، طبق آمارهای ارائه شده یک واحد هزینه کرد در بحث خدمات آموزش و پیشگیرانه، هفت واحد صرفه‌جویی را به دنبال دارد.
وی اظهار داشت: ۳ هزار و ۳۰۰ مرکز مشاوره و خدمات روان‌شناسی غیردولتی در سطح کشور خدمات متنوعی به‌ویژه در حوزه سلامت روان را در این مراکز ارایه می‌کنند.
مدیرکل دفتر مشاوره و امور روانشناختی سازمان بهزیستی گفت:۲ هزار مدرس در سطح کشور در زمینه‌های مختلف با بهزیستی فعالیت و همکاری می‌کنند.
وی اظهار داشت: باید به این موضوع توجه داشته باشیم که چقدر آموزش‌ها بر اساس شرایط کنونی جامعه است و چقدر اثربخشی دارد.
توکلی افزود: همه دستگاه‌های دولتی و غیردولتی لازم است در جریان این بسته و محتوای آموزشی آن قرار بگیرند
وی اظهار داشت: با استفاده از منابعی که در اختیارمان گذاشته می‌شود امیدواریم بتوانیم بحث آموزش و پیشگیری را برای گروه‌های پرخطر و آسیب‌پذیر هم آموزش داده شود و نقش مهمی در کنترل آسیب‌های اجتماعی داشته باشیم‌.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا