اخبار ویژهسیاسی و اجتماعی

فرهنگ ایثار و شهادت در دنیا فراگیر شده است

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان، امیرحسین قاضی زاده هاشمی معاون رییس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان زنجان و امام جمعه زنجان اظهار کرد: حوزه فرهنگ ایثار و شهادت حوزه‌ای مربوط به تمدن انقلاب اسلامی است.
وی با اشاره به اینکه جامعه باید بداند که قهرمانان واقعی چه کسی هستند و چه کسانی مستعد احترام هستند، افزود: برای نهادینه کردن احترام باید این فرهنگ را عمومی کرد؛ همانطور که سادات چون منتسب به ائمه هستند محترم هستند جنس ایثارگران نیز اینگونه است.
قاضی زاده هاشمی با اشاره به اینکه امروز شاهد ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در کل جهان هستیم، گفت: غزه و حرکت‌های ایثارگرانه مردم این سرزمین، نشان دهنده این است که فرهنگ ایثار و شهادت فراگیر شده است.
وی با اشاره به اینکه همه مسئولین باید، در موضوع توجه عملی به فرهنگ ایثار و شهادت اقدامات ویژه ای داشته باشند، اضافه کرد: استانداران و سایر مسئولین استانی باید پیگیر این موضوع باشند.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود خانواده‌ها نیازمند تکریم هستند؛ چراکه عزیزترین هستی خود را در دفاع از کشور نثار کردند.
وی با تأکید بر نقش ائمه جمعه در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بیان کرد: خوشبختانه در استان زنجان نماینده ولی فقیه توجه ویژه به این امر دارند.
قاضی زاده هاشمی با تاکید بر این که ترویج فرهنگ ایثار و شهادت خوب است اما بهتر از آن تعمیق این فرهنگ با حفظ مبانی و اخلاق است، گفت: اگر به این موضوع توجه کنیم، جامعه و جوانان هدایت خواهند شد و هیچ چیزی آن را از راه راست منحرف نخواهد ساخت.
سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان نیز در این دیدار با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، اظهار کرد: در راستای پاسداشت خون شهیدان باید جایگاه‌ ویژه‌ای برای جامعه ایثارگری قائل شد و این قشر باید مرجعیت اجتماعی داشته باشند.
عباس برزگر با اشاره به راهنمایی های ارزنده نماینده ولی فقیه در استان زنجان و حضور وی در طرح سپاس گفت: هر هفته طرح سپاس در قالب دیدار با خانواده شهدا از طرف بنیاد شهید برگزار می شود که با حضور نماینده ولی فقیه در استان همراه است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا