اخبار ویژهاقتصاد

طرح هادی مهم‌ترین ابزار مدیریت توسعه روستایی است

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان،مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان اظهار کرد: در راستای توسعه و آبادانی روستاها، معابر۱۸ روستا ی شهرستان ایجرود به مساحت۶۲۷۴۴ مترمربع با اعتبار۴۳ میلیارد ریال آسفالت ریزی شده است.
رضا خواجه ای افزود: از تعداد ۷۵ روستای بالای ۲۰ خانوار در این شهرستان تاکنون د ر ۴۵ روستا طرح هادی اجرا شده است که معادل ۶۰ درصد روستاهای شهرستان می باشد.
وی با بیان اینکه، اجرای طرح هادی نقش زیربنایی و بنیادی در توسعه همه جانبه مناطق روستایی دارد، افزود: به منظور بهره گیری از ظرفیت ها، توانهای بالقوه فرهنگی، تاریخی واجتماعی نواحی روستایی، باید به تقویت بنیان های اقتصادی مناطق روستایی توجه ویژه کرد.
مدیرکل بنیاد مسکن استان تاکید کرد: هدف از اجرای طرح هادی روستایی، تأمین عادلانه امکانات از طریق ایجاد تسهیلات اجتماعی، تولیدی و رفاهی، هدایت وضعیت فیزیکی روستا، ایجاد تسهیلات لازم جهت بهبود مسکن روستاییان و ارائه خدمات محیط زیستی و عمومی بوده است.
خواجه ای با تاکید بر اینکه، باتوجه به ضرورت گسترش روستاها برای رفاه حال روستاییان و جلوگیری از مهاجرت جوانان روستایی اهمیت اجرای طرح هادی هر روز بیشتر روشن می شود، تصریح کرد: ساختار کالبدی روستاها که در طول زمان و بنا بر مقتضیات گوناگون اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی شکل گرفته­ اند با اجرای طرح هادی روستایی و احداث ساخت و سازهای جدید، خانه­ های بادوام، تعریض معابر­، ایجاد پارک و فضای سبز، ایجاد کاربری­ های مورد نیاز از قبیل آموزشی، درمانی، نظامی و انتظامی و … متحول شده و سبب رونق نسبی و افزایش حس امنیت در روستاییان شده است.
وی گفت: خوشبختانه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در این راستا، توانسته با فراهم‌سازی زمینه توسعه و عمران نقاط روستایی، در زیباسازی روستاهای شهرستان ایجرود نیز نقش بسیار مهمی داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا