اقتصاد

سه پروژه مهم راهسازی در شهرستان طارم در دست اجرا است

۲۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای اتمام پروژه راهسازی« ملاسرا-شفت» به طول« ۱۰ کیلومتر» نیاز است.

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان، رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان طارم،با بیان اینکه عملیات اجرایی پروژه راهسازی« ملاسرا-شفت به طول« ۱۰ کیلومتر» حدفاصل سه راهی سرخه دیزج تا تقاطع کوهکن با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان کلید خورد،گفت: برای اتمام پروژه به ۲هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
سید غفور شفیعی با بیان اینکه سه پروژه مهم راهسازی در شهرستان طارم در دست اجرا است، گفت:عملیات اجرایی پروژه راهسازی« ملاسرا- شفت » در طارم،سال ۹۱ آغاز شده و از پروژه های مهم استان زنجان است.
وی به مشخصات فنی این پروژه اشاره کرد و بیان داشت: طول پروژه ملاسرا – شفت « ۱۰۰ کیلومتر» بوده که« ۴۴ کیلومتر» آن داخل پروژه بناب به منجیل می باشد و« ۵۶ کیلومتر» باقیمانده از سه راهی سرخه دیزج آغاز می شود.
رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان طارم،با بیان اینکه سال ۱۳۹۱ عملیات اجرایی« ۱۰ کیلومتر» از آن حدفاصل سه راهی سرخه دیزج تا تقاطع کوهکن با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان کلید خورد و در حال حاضر ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد،تصریح کرد: برای اتمام پروژه به ۲هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است و امیدواریم با تخصیص و تامین به موقع اعتبارات این پروژه به اتمام برسد و ادامه پروژه بعد از تقاطع کوهکن و شهر آببر در حوزه استان گیلان منوط به اخذ مجوز از سازمان محیط زیست کشور و طرح مصوب میسر خواهد بود.
شفیعی، با اشاره به اینکه پروژه« ملاسرا- شفت» برای استان‌های گیلان و زنجان یک ضرورت مهم و اساسی است،یاد آورشد: با اجرایی شدن سریع این پروژه تردد بین استانی کاهش می یابد.
وی،با بیان اینکه محور «ملاسرا-شفت » می‌تواند کریدور ارتباطی بین استان‌های شمالی با شمال غرب کشور باشد،گفت: این راه ارتباطی در بهبود وضعیت گردشگری و اقتصاد دو استان مؤثر خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا