اقتصاد

تعریف ۳۸۹ میلیارد تومان پروژه های اضطراری تنش آبی در استان زنجان

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان در نشست مشترک مدیر دفتر مدیریت بحران، پدافند غیرعامل و HSE شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با مدیر و کارکنان این دفتر در شرکت آبفا استان زنجان گفت: امسال ۳۸۹ میلیارد تومان پروژه های اضطراری تنش آبی در استان زنجان تعریف شده است که با اجرای کامل این پروژه ها، گام بزرگی در راستای مدیریت بحران در حوزه تامین و توزیع آب برداشته می شود.
علیرضا جزء قاسمی افزود: احداث مخزن ۱۵هزار متر مکعبی شهر زنجان، حفر و تجهیز ۱۶ حلقه چاه، احداث خط انتقال کمربندی شمالی، احداث خط جمع آوری و انتقال چاه های غرب زنجان، احداث مخزن ۵۰۰۰ متر مکعبی شهر قیدار، حفر و تجهیز چاه های بحران در شهرهای ابهر، خرمدره، قیدار و ماهنشان از جمله طرح های شاخص رفع تنش آبی در استان زنجان می باشد.
وی اظهار داشت: علیرغم خشکسالی و کمبود در منابع آبی، آبرسانی در استان زنجان نسبت به گذشته بهبود یافته و از وضعیت پایداری برخوردار می باشد.
مدیر دفتر مدیریت بحران، پدافند غیرعامل و HSE شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور نیز در این نشست با بیان اینکه ارزیابی وضعیت مدیریت بحران در حوزه آبرسانی در استان زنجان مثبت است گفت: با نگاه ویژه مدیران استان به این بخش، استان زنجان از وضعیت مطلوبی نسبت به سایر استانها برخوردار است.
ناصر اکبری اظهار کرد: تبادل تجربیات با سایر استانها، ارتقاء ساختار پدافند غیرعامل و برگزاری مانورهای مختلف از جمله اقداماتی است که باید بصورت جدی و عملیاتی در دستور کار دفاتر مدیریت بحران شرکت های آبفا قرار گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا