اخبار ویژهاقتصاد

تامین زمین برای ساخت ۲۰ هزار واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان، مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان، با بیان اینکه اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان نسبت به تامین زمین مدیریت و تلاش لازم را دارد، گفت: تاکنون زمین برای ساخت ۲۰ هزار واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن در استان زنجان تامین شده است.
اصغراسماعیلی افزود: یکی از مولفه های مهمی که در بخش مسکن می تواند موثر باشد همکاری و تعامل رسانه ها است که خوشبختانه تاکنون این همکاری مطلوب بوده و امیدواریم در سال آینده هم این مهم تداوم داشته باشد.
وی ،با بیان اینکه سهم استان زنجان از طرح نهضت ملی مسکن برای چهار سال ساخت ۶۸ هزار واحد مسکونی است،گفت: برش استانی در نهضت ملی مسکن در بخش حمایتی ۲۷ هزار واحد، خود مالکی ۱۲ هزار واحد و در بافت فرسوده ۹ هزار واحد است.
مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان،با بیان اینکه ۲۰ هزار واحد مسکونی نیز در بخش مسکن روستایی در استان ساخته خواهد شد،تاکید کرد: متولی ساخت این تعداد واحد مسکونی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان است.
اسماعیلی افزود: از ۲۷ هزار واحد مسکونی حمایتی نزدیک به ۲۰ هزار واحد مسکونی در استان زنجان در دو سال اول دولت سیزدهم تخصیص پروژه شده‌ است و مابقی بیش از هفت هزار واحد هم در مرحله تامین زمین و تخصیص پروژه است.
وی،با بیان اینکه در شهر زنجان ۱۵ هزار واحد مسکونی و مابقی در سایر شهرستانهای استان تخصیص پروژه ها شده است، بیان داشت: میانگین پیشرفت فیزیکی پروژه های نهضت ملی مسکن در شهر زنجان بیش از ۷۰ درصد است.
مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان، گفت: اداره کل راه و شهرسازی استان نسبت به تامین زمین مدیریت لازم را دارد و تاکنون زمین ۲۰ هزار واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن در استان تامین شده است.
اسماعیلی،با اشاره به اینکه اداره کل راه و شهرسازی استان نسبت به اجرای سریع پروژه های نهضت ملی مسکن مدیریت و برنامه ریزی لازم را دارد،تصریح کرد: آورده متقاضیان و پرداخت به موقع تسهیلات توسط بانک عامل دو مولفه مهم در پیشبرد پروژه ها است.
وی افزود: در دور دوم سفر رئیس جمهور و هیئت دولت به استان در بخش حمایتی هزار و ۲۰۰ واحد مسکونی به متقاضیان تحویل داده شد.
مدرکل راه و شهرسازی استان زنجان، با تاکید بر اینکه اولویت اداره کل راه و شهرسازی استان در تحویل واحدهای آماده تحویل به تامین زیر ساختها بستگی دارد،اظهار کرد: بخشی از واحدهای مسکونی به مرحله اتمام کارساختمانی رسیده و با تامین زیر ساخت ها به متقاضیان تحویل داده می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا