اخبار ویژهاقتصاد

بهره برداری از ۱۷۵ پروژه طرح هادی روستایی در استان زنجان

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان در جمع خبرنگاران به دور دوم سفر ریاست جمهوری و هیات دولت به استان زنجان اشاره کرد و گفت: همزمان با دومین سفر ریاست محترم جمهوری و هیات دولت به استان زنجان، برخی پروژه های بنیاد مسکن استان زنجان بصورت متمرکز افتتاح و یا آغاز عملیات اجرایی آن آغاز می شود .
رضا خواجه ای از افتتاح ۶۷۵ هزار متر مربع زیرسازی و آسفالت ریزی معابر ۱۷۵ روستای استان به همت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و‌مشارکت دهیاری در این ایام خبر داد و گفت: این پروژه ها با اعتباری بالغ بر ۲۹۶ میلیارد تومان به بهره برداری خواهد رسید.
وی یادآور شد: همچنین ، بهره برداری از ۴ هزار واحد مسکونی روستایی با اعتباری بالغ بر ۸ هزار میلیارد ریال از دیگر پروژه های این نهاد می باشد.
خواجه ای با بیان اینکه، در این ایام با حضور مسئولین کشوری، عملیات اجرایی آماده سازی ۱۰ هزار قطعه زمین روستایی در راستای طرح نهضت ملی مسکن در استان زنجان آغاز خواهد شد، تصریح کرد :تأمین اراضی در روستاها جهت ساخت منازل مسکونی و تداوم تولید، تثبیت جمعیت روستایی و حتی مهاجرت معکوس به روستاها در دستور کار قرار دارد و هدف اصلی از واگذاری زمین در روستاها، تشویق مردم بخصوص مهاجران روستایی برای بازگشت به روستاهاست.
مدیرکل بنیاد مسکن استان تاکید کرد: از اهداف کلان همه کشورها در تحقق توسعه پایدار، توجه به روستاها است، چرا که تحقق موضوع هایی نظیر،امنیت غذایی،بازسازی توان اقتصادی و بهره گیری از ظرفیت های تولیدی در گرو توجه به روستاها است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا