سیاسی و اجتماعی

برنامه ریزی ویژه صداوسیمای استان زنجان برای ماه مبارک رمضان

صداوسیمای استان در آستانه حلول ماه مبارک رمضان برنامه های مختلفی را ماه میهمانی خدا تدارک دیده است .

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان، عطرلی بهار، عنوان ویژه برنامه افطاری ماه مبارک رمضان شبکه اشراق است، که در ساعات افطار به مدت ۷۰ دقیقه میهمان سفرهای مومنین روزه دار است، بهره مندی از سخنان نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان، گزارش های ویژه جهت اشاعه فرهنگ سفره های ساده در افطار، میهمانان ویژه، خیرین و کارآفرینان استان، آیتم «امید رهایی» با موضوع پخش گزارش از زندانیان جرایم غیرعمد جهت جلب مشارکتهای مردمی در آزادسازی زندانیان، وله های مختلف، ادعیه های مخصوص افطار و گزارش مردمی، از آیتم های متعدد این برنامه است . آیدین آی به تهیه کنندگی اکبر مهران پور، کارگردانی مسعود عابدی و اجرای اصغر داداشی پخش خواهد شد.
ویژه برنامه « اوباشدانلیق » هم در سحرگاهان از ساعت ۳و نیم بامداد به مدت ۷۰ دقیقه با آیتم های مختلفی مانند تلاوت قرآن، زمزمه سحر، ابتهال ، قرائت ادعیه و اذکار، اذان و مناجات و بخش کارشناسی در لحظات ربانی و ملکوتی سحر ، به تهیه کنندگی علی رجبی و کارگردانی مهرداد خلیلی همراه و میهمان بینندگان عزیز خواهد بود.
همه ساله آحاد گسترده ای از مردم استان در بزرگترین همایش قرآنی سال، صحنه های بی بدیل عشق و دلدادگی شان را به کانون مکتوب وحی الهی در صفوفی که به زیبایی نشان دهنده وحدت و همدلی است به منصه ظهور می رساندند تا گویای این مهم باشد که پایتخت نشینان شور حسینی همان دلدادگان کتاب الهی می باشند.
این مراسم معنوی تحت عنوان «ایشیخلی آیه لر» همه روزه از ساعت ۱۶:۴۵ از محل حسینیه اعظم زنجان از طریق شبکه اشراق و صدای مرکز زنجان بصورت زنده پخش می شود. تهیه کننده این برنامه اکبر عبادی اصل و کارگردان آن کاوه عطایی است.
پوشش زنده لیلالی باعظمت قدر و راهپیمایی روز جهانی قدس از دیگرپیش بینی های شبکه استانی اشراق است که همزمان از شبکه استانی صدا و شبکه های مختلف رسانه ملی پخش خواهد شد.
رادیو استانی هم در کنار شبکه اشرا ق برنامه های متنوعی را برای این ایام تدارک دیده است .
«قوناقلیق» ویژه برنامه افطار رادیوی استانی در ماه مبارک رمضان است که هر روز از ساعت ۱۷:۳۰ پخش می شود و شامل آیتمهایی مانند آداب و رسوم رمضان، تکریم شهدای استان، بسته های کوتاه با موضوع غفلت زدایی ، روزه اولی ها، آشنایی روزه داران با اصول تغذیه، بخش مطبخ، گزارش ازمساجد فعال استان ، آیتمی تحت عنوان «عبرت» با موضوع گزارش از زندانها جهت کمک به آزادی زندانیان، نگاهی به سال۱۴۰۲، مظلومین غزه، سبک زندگی ایرانی اسلامی، ارتباط با استانهای مختلف، پرداخت به آداب و رسوم رمضان در شهرستانها، گزارش مردمی، سخنرانی و …. می باشد .
ویژه برنامه « اوباشدانلیق » هم در سحرگاهان از ساعت۳:۴۵ تا اذان صبح با آیتم های مختلفی مانند تلاوت قرآن، دعاهای سحر، بازخوانی خلاق احادیث مربوط به سبک زندگی، نذر من-ترویج نذرهای های فرهنگی و اجتماعی زمزمه سحر، ابتهال ، قرائت ادعیه و اذکار، اذان و مناجات و بخش کارشناسی در لحظات ربانی و ملکوتی سحر ، همراه و مخاطبان عزیز خواهد بود.
معاونت اطلاعات و اخبار مرکز هم با تولید و پخش ۲۰ گزارش اطعام ایتام و افطاری ساده، ۱۵ گزارش ترتیل خانی و پوشش مراسم ماه مبارک در شهرها و روستاهای استان، همچنین گزارشهای ویژه شب قدر و روز قدس همراه مخاطبان بخشهای خبری خواهد بود.
معاونت فضای مجازی هم با تولید و انتشار دعای روزانه ماه مبارک رمضان و جزءخوانی روزانه، اطلاع‌رسانی و انتشار آنونس و تیزرهای ویژه برنامه‌های ماه مبارک رمضان، تولید و توزیع اوقات شرعی در ماه مبارک رمضان، تولیدات کوتاه فضای مجازی با موضوعات آداب و رسوم ماه مبارک رمضان، فضیلت رمضان، شب های قدر و پوشش راهپیمایی روز قدس همراه فعالین و مخاطبان فضای مجازی است.
صداوسیمای استان زنجان تلاش دارد با بهره گیری از تمامی داشته های خود لحظات معنوی را در این ماه پرخیر و برکت برای مخاطبان خود فراهم نماید که امید مورد قبول درگاه حق تعالی واقع شده و رضایت هم استانی های عزیز را جلب نماید .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا