سیاسی و اجتماعی

تحقق شعار پلیس پاسخگو با راه‌اندازی سامانه پلیس 110  

تحقق شعار پلیس پاسخگو با راه‌اندازی سامانه پلیس 110  

تحقق شعار پلیس پاسخگو با راه‌اندازی سامانه پلیس 110

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان؛ معاون عملیات فرماندهی انتظامی استان، با تبریک هفته ناجا با اشاره به فراوانی تماس شهروندان زنجانی با مرکز فوریت های پلیسی 110، گفت: سامانه 110 به طور شبانه روزی در خدمت مردم است

سرهنگ حمیدرضا قدیمی با اشاره به اهمیت عملکرد مرکز فوریت‌های پلیسی 110 در رسیدگی به امور انتظامی، اجتماعی و ترافیکی شهروندان، گفت: سامانه پلیسی 110، به عنوان پل ارتباطی مردم با پلیس هر لحظه از شبانه روز آماده ارایه خدمات در ابعاد مختلف به شهروندان است.

وی، بیان داشت: از آنجا که در بروز حوادث یا جرایم در مواقع حساس و ضروری راحت‌ترین راه دسترسی عموم شهروندان به پلیس، شماره تلفن 110 است که با 12 خط فعال، به صورت شبانه روزی در اختیار شهروندان قرار گرفته و مردم استان زنجان می‌توانند، در هر ساعت از شبانه روز با این سامانه ارتباط برقرار کنند.

معاون عملیات فرماندهی انتظامی استان زنجان با اشاره به اینکه در 6 ماهه امسال حدود 268 هزار مورد تماس از سوی مردم با پلیس 110 انجام شده است، افزود : از این تعداد بیش از 104 هزار مورد عملیاتی شده است .

سرهنگ قدیمی، با اشاره به این که فلسفه راه‌اندازی سامانه پلیس 110، تحقق شعار پلیس پاسخگو، است، عنوان داشت: از دستاوردهای مهم این سیستم می‌توان به ترویج عدالت اجتماعی، تساوی حقوق شهروندان، خدمات رسانی عمومی با تاکید بر سرعت و احترام به شهروندان و شفافیت امور با استفاده از عملکرد حرفه ای و نظام‌مند اشاره کرد.

وی با بیان اینکه تلفن مرکز فوریت های پلیس 110 پل ارتباطی شهروندان با نیروی انتظامی است، از شهروندان خواست هرگونه موارد مشکوک و ضروری از جمله مزاحمت ها، نزاع و درگیری های دسته جمعی، شرارت، تصادفات، وقایع و اتفاقات مهم را به این مرکز اعلام کنند تا پلیس در کمترین زمان ممکن ضمن حضور به موقع در محل حادثه، بتواند اقدام قانونی متناسب با آن موضوع را انجام دهد.

معاون عملیات فرماندهی انتظامی استان زنجان، با تاکید بر افزایش توان عملیاتی پلیس در مقابله با جرایم، خاطر نشان کرد:از یک سو حضور به موقع پلیس موجب افزایش احساس امنیت در جامعه شده و از سوئی دیگر، مردم نیز پلیس را ملجا و پناهگاه مطمئنی برای حل مشکلاتشان می دانند که آماده پاسخگویی به مطالبات و خواسته های به حق شهروندان را در حوزه مسائل انتظامی، ترافیکی و اجتماعی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *