پزشکی و سلامت

ارائه خدمات امدادی به یک هزار و 433  آسیب دیده در استان

ارائه خدمات امدادی به یک هزار و 433  آسیب دیده در استان

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری آسمان زنجان؛ مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان، ازارائه خدمات امدادی به یکهزار و 433  آسیب دیده خبرداد و گفت: این خدمات در 6 ماهه نخست سالجاری  توسط نیروهای امداد و نجات این استان ارائه شده است.

سید قاسم موسوی   افزود: از 337 مورد حادثه،  276 تصادف جاده ای، 14 حادثه کوهستان، 11 مورد سیل و آبگرفتگی، هفت موردغرق شدگی، 6  آتش سوزی، 6 حادثه شهری، پنج حادثه صنعتی و کارگاهی، 2 مورد ریزش آوار و سایر حوادث در استان زنجان اتفاق افتاده بود.

وی، تعداد حادثه دیدگان این حوادث را یکهزار و 433 نفر برشمرد و اظهارداشت:  مصدومان حوادث و سوانح بیان شده در این مدت نیز 556  نفر ثبت شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: بیشترین مصدومان با 521 نفر و 929 نفر حادثه دیدگان فقط برای سوانح جاده ای استان در6 ماهه نخست امسال است.

موسوی اظهارداشت: طی این مدت در 337 مورد حوادث اتفاق افتاده در سطح استان زنجان، 60 مصدوم توسط نیروهای هلال احمر به مراکز بیمارستانی منتقل و 2 نفر نیز سرپایی درمان شده اند.

وی با بیان اینکه 62  نفر در صحنه حادثه فوت کرده اند، ادامه داد: 56 نفر از این فوتی ها مربوط به حوادث جاده ای و  چهار نفرغرق شدگی و 2 نفر نیز در مراکز کارگاهی و صنعتی و کوهستان بوده است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت:  620 تیم عملیاتی با یکهزار و 917 نیرو در امدادرسانی به آسیب دیدگان ناشی از حوادث 6 ماهه نخست سالجاری امدادرسانی کرده اند که از این تعداد یکهزار و 909 نفر نجاتگر و هشت نفر نیز امدادگر بودند.

موسوی به ناوگان ترابری بکارگیری شده در حوادث 6 ماهه سالجاری اشاره کرد و افزود:  319 دستگاه آمبولانس، 262 دستگاه خودروی نجات  و 45 خودروی کمک دار سبک در سطح استان زنجان در 337 حادثه توسط نیروهای عملیاتی بکارگیری شده است.

وی به تجهیزات بکارگیری شده در حوادث اشاره کرد و اظهارداشت:  51 مورد ست نجات، 47 مورد ست هیدرولیک نجات، 9 مورد ست کوهستان و هشت ست غواصی در امدادرسانی به هموطنان استفاده شده است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: پایگاه های هلال احمر در سطح جاده های این استان فعال هستند و خدمات امدادی شبانه روزی ارائه می دهند.

موسوی از هموطنان خواست، در صورت گرفتار شدن در سوانح و حوادث با شماره ۱۱۲ برای دریافت خدمات امداد و نجات در هر ساعتی از شبانه روز تماس برقرار کنند. باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *