سیاسی و اجتماعی

کسب نمره کیفی 85 نان های سنتی زنجان

کسب نمره کیفی 85 نان سنتی بربری، سنگک، تافتون و لواش زنجان

کسب نمره کیفی 85 نان های سنتی زنجان

به گزارش پایگاه خبری اسمان زنجان، مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان گفت: انواع نان های سنتی تولید شده در مرداد، نمره کیفی 85،70 را به دست آورد تا روند ثبات کیفیت در طول یکسال ادامه داشته باشد.

ولی اله زمانی به نقل از مرکز پژوهشهای غلات شرکت بازرگانی دولتی ایران افزود:  با سنجش کیفیت از نمونه‌های کشوری در 4 نوع نان سنتی بربری، سنگک، تافتون و لواش، نمره کیفیت 85،70 برای این نوع نان‌ها ثبت شده که در درجه‌بندی، نمره خوب قرار گرفته است .

وی اظهارداشت: در این ارزیابی 983 نمونه 4 نوع نان براساس پراکنش جغرافیایی و در 31 استان کشور انتخاب و سپس آزمایش شدند که از این تعداد 146 نمونه نان سنگک، 179 نمونه نان بربری، 346 نمونه نان تافتون و 312 نمونه نان لواش  می باشد .

مدیر کل غله و خدمات بازرگانی  استان زنجان اظهار داشت ، نمودارهای تغییراتی کیفیت ماهانه در دوره یکساله نشان می‌دهد که کیفیت نان کشور از روند نسبتا ثابتی برخوردار بوده است.

گفتنی است، در سنجش کیفیت انواع نان سنتی، میانگین کیفیت 4 نوع نان در استان زنجان نسبت به سایر استان‌ها مطلوب‌تر اعلام شده است .

لازم به ذکر است، ارزیابی نان‌های سنتی در هر ماه و مطابق استاندارد 2628 نان‌های سنتی، ویژگی‌ها و روش‌های آزمون و مجموع امتیازات ویژگیهای حسی نان از 60 تا 100 درجه بندی می‌شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *