سیاسی و اجتماعی

ثبت بیش از 14 میلیون تردد در محورهای مواصلاتی استان  

ثبت بیش از 14 میلیون تردد در محورهای مواصلاتی استان  

ثبت بیش از 14 میلیون تردد در محورهای مواصلاتی استان

به گزارش پایگاه خبری اسمان زنجان، رئیس مرکز اطلاعات راه‌ها و حمل‌ونقل جاده‌ای اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان گفت: طی شش ماه نخست سال 1400 بیش 14 میلیون و 130 هزار از انواع وسایل نقلیه در محورهای ورودی و خروجی استان تردد داشتند که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل حدود 2 درصد افزایش‌یافته است.

محمد محمدی افزود: بر اساس آمار استخراجی از 18 دستگاه تردد شمار منصوبِ در ورودی و خروجی محورهای مواصلاتی استان زنجان 2میلیون و 450هزار وسیله نقلیه طی شهریورماه سال جاری در تردد بوده که این میزان از تردد در مقایسه با سال گذشته 13 درصد کاهش داشته است.

وی ادامه داد: طی شش ماه نخست سال جاری به‌طور متوسط در هر ساعت بیش از 46 وسیله نقلیه سنگین در استان در حال تردد  بوده‌اند که این میزان از تردد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل حدود 5/7  درصد افزایش‌یافته است.

محمدی با اشاره به اینکه در شهریورماه سال جاری بیشترین سهم تردد پلاک‌های غیربومی سرمحورهای مواصلاتی استان زنجان مربوط به استان‌های تهران و آذربایجان شرقی است، افزود: میانگین سرعت متوسط درکل محورهای استان برابر 82 کیلومتر بر ساعت بوده و با توجه به کارکرد سامانه‌های ثبت تخلفات عبور و مرور،039’46 تخلف سرعت غیرمجاز و 945’6 تخلف اضافه‌بار در شهریورماه ثبت ورا سال گردیده است.

لازم به ذکر است،استان زنجان دارای 78 دستگاه تردد شمار و 32 دستگاه ثبت تخلفات عبور و مرور در آزادراه‌های زنجان – قزوین و زنجان- تبریز، ترانزیت زنجان – ابهر، زنجان – میانه، سرم – اردبیل و 5 سامانه توزین حین حرکت سرمحورهای آزادراه زنجان- قزوین، ابهر- زنجان و بالعکس، بیجار- زنجان وندی –زنجان است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *