اقتصاد

بهره مندی  بیش از 2 هزار واحد مسکونی روستایی از تسهیلات طرح ویژه بهسازی

بهره مندی بیش از 2 هزار واحد مسکونی روستایی از تسهیلات طرح ویژه بهسازی

بهره مندی  بیش از 2 هزار واحد مسکونی روستایی از تسهیلات طرح ویژه بهسازی

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری آسمان زنجان؛ مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: در سال جاری 2051 فقره  تسهیلات  برای بهسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی از سوی بنیاد مسکن استان و بانک های عامل پرداخت شده و  از این تعداد نیز تاکنون، ۷۴۰ واحد به بهره برداری رسیده است.

رضا خواجه ای با بیان اینکه، تسهیلات  طرح ویژه بهسازی و مقاوم سازی با کارمزد 5 درصد  تا سقف  100 میلیون تومان به واحدهای مسکونی روستایی و و شهرهای زیر 25000 نفر پرداخت می شود، ادامه داد: تسهیلات طرح ویژه بهسازی و نوسازی مسکن روستایی اعتبارسال 1400 در استان ، به تعداد 2725 واحد ابلاغ شده  که از این تعداد 2244 واحد  معادل 82 درصد  نسبت به سهمیه ابلاغی معرفی به بانک صورت گرفته است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان یادآور شد: تسهیلات طرح ویژه بهسازی و نوسازی مسکن روستایی اعتبارسال 99 در استان زنجان به تعداد 4430واحد ابلاغ شده  که از این تعداد 4325واحد  معادل 98 درصد  نسبت به سهمیه ابلاغی انعقاد قرار شده که میانگین این میزان در  سطح  کشور 55 درصد می باشد که در این زمینه استان زنجان بالاتر از میانگین کشوری قرار دارد .

وی تصریح کرد:  از مجموع 92678 واحد مسکونی روستایی 51000 واحد مسکونی (معادل 55 درصد)توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در سطح استان مقاوم سازی شده است.

خواجه ای ،اجرای طرح ویژه بهسازی و مقاوم‌سازی مسکن روستایی گامی استوار در راستای توسعه امکانات عمرانی و بهبود کیفیت مساکن روستایی دانست و گفت: پیشگیری از تخریب مسکن روستایی در حوادث؛ تمرکز سرمایه گذاری در روستاهای مستعد، توزیع عادلانه اعتبارات بخش مسکن در شهر و روستا، ترویج مقاوم سازی، آموزش و ارتقای دانش فنی روستائیان؛ ترویج الگوی ساخت مسکن اقتصادی از جمله اهداف اصلی طرح است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان خاطر نشان کرد: : واحدهای مسکونی روستایی که از طرح ویژه بهسازی ومقاوم سازی استفاده نموده اند، تا مدت ۱۰ سال بیمه حوادث شده و در صورت خسارت می توانند از بیمه مذکور استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *