اقتصاد

اختصاص 82 میلیارد ریال تسهیلات بلاعوض در یک سال گذشته

مقاوم سازی بیش از 18 هزار واحد مسکونی روستایی در معرض سیل در استان 

اختصاص 82 میلیارد ریال تسهیلات بلاعوض در یک سال گذشته

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری آسمان زنجان؛ مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: در راستای ساخت و بهسای مسکن روستاییان و کمک به اقشار کم درآمد، در طول یک سال گذشته، 82 میلیارد ریال کمک بلاعوض از محل حساب 100 امام (ره) بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان برای تکمیل واحدهای نیمه تمام روستایی در سطح استان پراخت شده است.
رضا خواجه ای ادامه داد: تعداد واجدان شرایطی که پذیرش می شوند زیر پوشش قرار گیرند تا با استفاده از حساب 100 حضرت امام خمینی(ره) برای تکمیل واحدهای مسکن روستایی خود اقدام کنند.
وی تصریح کرد: : یک هزار و 337 متقاضی که با استفاده از تسهیلات بهسازی نسبت به نوسازی منازل اقدام کردند و به دلیل شرایط مالی موفق به اتمام آن نشده اند، شناسایی شدند و از تسهیلات بلاعوض استفاده نمودند.
مدیرکل بنیاد مسکن استان از پرداخت تسهیلات قرض الحسنه جهت تکمیل 324 واحد مسکونی نیمه تمام روستایی خبر داد و یادآور شد : جهت تکمیل این واحدهای مسکونی تسهیلاتی بالغ بر 45 میلیارد ریال ارائه شده است.
خواجه ای خاطر نشان کرد : در طول یک سال گذشته 2 هزار واحد مسکن محرومین در سطح استان از سوی این نهاد و با همکاری بانک های عامل و اعتباری بالغ بر 160 میلیارد تومان احداث و به متقاضیان تحویل داده شد.
وی از اعطای تسهیلات طرح ویژه بهسازی و مقاوم سازی با کارمزد 5 درصد تا سقف 100 میلیون تومان به واحدهای مسکونی روستایی و و شهرهای زیر 25000 نفر خبر داد و گفت: تسهیلات طرح ویژه بهسازی و نوسازی مسکن روستایی اعتبارسال 1400 در استان زنجان به تعداد 2725 واحد ابلاغ شده که از این تعداد 2244 واحد معادل 82 درصد نسبت به سهمیه ابلاغی معرفی به بانک و تعداد 455 فقره انعقاد قرارداد شده است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *