اخبار ویژه, اقتصاد

افزایش تسهیلات ساخت مسکن روستایی از 50 به 100 میلیون تومان

مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری آسمان زنجان؛حمیدرضا سهرابی مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن در حاشیه افتتاح مسکن محرومان گفت: طی تفام‌نامه ای بین سازمان برنامه و بودجه کشور و بنیاد مسکن و استانداران موضوع ساخت مسکن محرومان به تعداد 115 هزار واحد مبادله شده است.

مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن با اشاره به اینکه امروز 67 هزارمین واحد مسکن محرومان در کل کشور  افتتاح شد، بیان کرد: این دو هزارمین واحد بوده که در استان زنجان به بهره‌برداری رسیده است.

وی با اشاره به اینکه تسهیلات ساخت مسکن روستایی در سال جاری از 50 به 100 میلیون افزایش پیدا کرده است، بیان کرد: بازپرداخت‌ها نیز از 15 به 20 سال افزایش یافته است و به بانک‌های عامل اعلام شده است.

سهرابی با اشاره به اینکه استان زنجان در شناسایی و معرفی به بانک‌ها پیشتاز بوده است، عنوان کرد: در زمینه قراردادها نیز طبق برنامه‌ریزی اتفاق افتاده است.

مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن با بیان اینکه برای حمایت از محرومان در ساخت مسکن تسهیلات وام با وجود افزایش 50 درصدی بازپرداخت افزایش چندانی نداشته است، گفت: این تسهیلات برای یک واحد 60 متری هزینه 60 تا 70درصدی ساخت مسکن را تامین می‌کند.

وی با اشاره به اینکه مقاوم‌سازی از سال 1384 آغاز شده که در آن زمان تنها 7 درصد از مسکن‌ها مقاوم‌سازی شده بود، بیان کرد: تاکنون یک میلیون و 890 هزار به بهره بردار رسیده است که در کنار 600 هزار واحد روستایی در حوادث طبیعی مقاوم ساخته شده است.

وی با اشاره به اینکه در مجچموع مسکن‌های روستایی مقاوم کشور به 2 میلیون 500 هزار واحد رسیده که در مقایسه با 5 میلیون و 670 هزار واحد روستایی براساس سرشماری 1395 تقریبا 50 درصد واحدها را شامل می‌شود، گفت: برنامه‌ریزی شده تا سال 1405 این رقم به 70 درصد برسد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *