ورزش

برگزاری 115 کارگاه آموزشی ازدواج به صورت مجازی

مدیر کل ورزش و جوانان استان زنجان

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری آسمان زنجان؛ مدیر کل ورزش و جوانان استان زنجان در نشست خبری به مناسبت هفته ازدواج ساعتی پیش با حضور رئیس شورای هماهنگی بانک ها برگزار شدف گفت: اقدامات اداره کل ورزش و جوانان در راستای ترغیب جوانان به ازدواج و تسهیل گری در این مسیر بوده است.

علی خلیلی با اشاره به اینکه محوریت فعالیت های اداره کل ورزش و جوانان در حوزه ی ازدواج  در راستای فرهنگ سازی درست برای شکل گیری ازدواج آسان بوده است افزود: دستگاه های متعددی در این راستا مسؤولیت دارند که هر یک در محورهای دیگر فعالیت می کنند.

وی با اشاره به برگزاری 115 کارگاه آموزشی ازدواج به صورت مجازی و حضوری در سال 99، اظهار داشت: مشاوره و آگاهی بخشی از مهم ترین مسائل در بحث ازدواج است.

مدیر کل ورزش و جوانان تصریح کرد: مراکز مشاوره ازدواج استان از 2 مرکز در سال 96 به 9 مرکز در سال99 افزایش داشته است و این مراکز در دوران کرونا با راه اندازی کمپین مشاوره رایگان به زوج های جوان به صورت مجازی و حضوری فعالیت داشته اند و به 240 نفر به صورت رایگان و در 35 جلسه مشاوره داده اند.

وی در ادامه از تهیه 10 جهیزیه برای جوانان در سال 99 و ادامه این اقدام خداپسندانه در سال 1400خبر داد و افزود: مجمع خیرین استان زنجان نیز ثبت رسمی شده است و بزودی فعالیت خود را در راستای تسهیل گری در حوزه ازدواج آغاز می کند.

خلیلی با اشاره به تاکید ستاد کرونا به برگزاری برنامه ها به صورت مجازی اظهار داشت: با راه اندازی پویش های و جشنواره های ازدواج جوانان در این راستا فعال بوده ایم.

در ادامه دادگر رئیس شورای هماهنگی بانک ها نیزبا بیان اینکه شبکه بانکی استان زنجان متشکل از 14 بانک عضو کمیسیون هماهنگی  بانک ها رتبه ی عالی در سطح کشور در سال 99 را کسب کرده است تصریح کرد: 11332فقره وام ازدواج به مبلغ 586 میلیارد تومان وام ازدواج پرداخت کردیم که این مبلغ شامل 50 میلیون تومان برای هر نفر است.

وی در ادامه از افزایش این مبلغ به 70 میلیون تومان خبر داد و افزود: در صورتی که داماد و عروس به ترتیب زیر 25 و 23 سال باشند (وام عروس زیر 18 سال در سیستم به نام قیم او ثبت می شود) این مبلغ به 100 میلیون تومان افزایش می یابد و در صورتی که هر یک از آن ها خانواده ایثارگر باشند وام دریافتی آن ها دو برابر خواهد شد.

رئیس شورای هماهنگی بانک ها با بیان اینکه در سه ماهه ی اول سال جاری 3191 فقره وام ازدواج معادل مبلغ 233 میلیارد توامن پرداخت شده است و هنوز 3600 نفر در نوبت دریافت این وام هستند تصریح کرد: مدت بازپرداخت این وام 10 ساله و با کارمزد 4 درصد در نظر گرفته شده است و مبلغ اقساط آن زیر یک میلیون تومان است.

وی همچنین اعلام کرد: تاریخ عقد متقاضیان باید از 97/1/1به بعد باشد و نیازی به کارت سربازی برای آقایان ندارد و هر ایرانی می تواند برای یکبار از این وام استفاده کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *