سیاسی و اجتماعی

برق 35 اداره دولتی به دلیل عدم رعایت تعدیل مصرف انرژی قطع شد

برق 35 اداره دولتي به دليل عدم رعايت تعديل مصرف انرژي قطع شد

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری آسمان زنجان؛ رزمایش ارزیابی و کنترل مصرف برق ساختمانهای اداری استان همزمان با اجرای مصوبه هیات دولت و بخشنامه استانداری زنجان مبنی بر کاهش ساعات کار اداری و تعطیلی روزهای پنجشنبه برگزار می شود و در مدت اجرای این طرح مرکز پایش بار و انرژی استان نیز با دقت رفتار مصرفی ادارات استان را از طریق کنتورهای هوشمند نصب شده رصد  می کند.

گفتنی است، از ابتدای اجرای طرح کاهش ساعات اداری و تعطیلی روزهای پنجشنبه دفتر مدیریت مصرف این شرکت تعداد 631 کنتور برق هوشمند ادارات استان زنجان را بصورت لحظه ای مورد پایش قرار داده و با همکاری ممیزان انرژی مستقر در محورهای دهگانه این شرکت  تعداد 159 بازدید سرزده  از اداراتی که مجهز به کنتور برق هوشمند نیستند اقدام شد. در همین رابطه به 9 اداره به دلیل عدم رعایت مصوبه کاهش مصرف برق اخطاریه قطع برق صادر و انشعاب برق تعداد 35 اداره دولتی به دلیل عدم رعایت تعدیل مصرف انرژی قطع شد.

در این مدت از اجرای طرح یادشده تعداد 502 مورد تماس تلفنی با اداراتی که 50 درصد از مصرف برق خود را کاهش نداده نبودند گرفته شد و تذکرات لازم ارائه گردید.

شایان ذکر است  4000 مگاوات از مصرف برق کشور در پیک تابستان مربوط به دستگاه های اجرایی و اداری است و این مقدار در استان ما برابر با مصرف برق ده هزار مشترک خانگی است.می توان گفت: با اجرای کامل این مصوبه در سطح استان زنجان، شاهد حذف خاموشی 10000 مشترک در روزهای شنبه تا چهارشنبه و 20000 مشترک در روزهای پنج شنبه خواهیم شد.

در همین خصوص رزمایش ضربتی ممیزان انرژی با همراهی اکیپ های عملیاتی و با فرماندهی مهندس علیزاده رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان و مدیرکل بحران استانداری زنجان  با هدف پایش و کنترل مصرف ادارات و در صورت عدم رعایت تعدیل مصرف قطع برق اداره و حذف بار مصرفی به محض پایان وقت اداری در ساعت 13 و نیز روزهای پنجشنبه در دو مرحله برگزار خواهد شد.

مهندس علیزاده مدیرعامل شرکت توزیع برق استان زنجان از بانک ها و ادارات استان نیز خواست بعد از ساعت اداری، وسایل سرمایشی و سایر وسایل غیر ضروری برقی را خاموش ، و چنانچه دارای مولدهای اضطراری برق هستند وارد مدار کنند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *