اقتصاد

اعمال نرخ‌های جدید کرایه تاکسی و اتوبوس در زنجان

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری آسمان زنجان؛ رئیس سازمان مدیریت حمل‌ونقل بار و مسافر شهرداری زنجان  گفت: نرخ‌های جدید از سوی فرمانداری به شهرداری زنجان ابلاغ شده است.

فرهاد رفیعی افزود: تا این لحظه، افزایش نرخ‌ها را به صورت رسمی اعلام نکرده‌ایم چرا که رسماً توسط شورای شهر زنجان به شهرداری ابلاغ نشده است.

وی اظهار داشت: صورتجلسه کارگروه تنطیم بازار شهرستان زنجان به شهرداری ابلاغ شده اما ابلاغیه‌ای که شورای شهر به صورت رسمی باید به ما ابلاغ کند، هنوز ابلاغ نشده و این موضوع، امروز نهایی می‌شود.

رفیعی با بیان اینکه پیرو هماهنگی ساعت 22 دیشب (دوشنبه 7 تیر) قرار شد ما همان نرخ‌های مصوب کارگروه تنظیم بازار را امروز اطلاع‌رسانی کنیم.

رئیس سازمان مدیریت حمل‌ونقل بار و مسافر شهرداری زنجان در پاسخ به اینکه نرخ‌های جدید از چه زمانی قابل اجرا است، گفت: هر موقع، برچسب نرخ‌های جدید، چاپ شد و از طریق صداوسیما و سایر رسانه‌ها اطلاع‌رسانی کردیم، رانندگان می‌توانند نرخ‌ها را افزایش دهند وگرنه تا این لحظه، اطلاع‌رسانی نشده و برچسب هم چاپ نکرده‌ایم و نرخ کرایه‌ها همان قیمت‌های قبلی است و هر کس، کرایه اضافه دریافت کند، برخورد می‌شود.

وی تصریح کرد: نرخ جدید کرایه ناوگان حمل‌ونقل درون‌شهری زنجان امروز اطلاع‌رسانی می‌شود و از فردا قابل اجرا است.

رفیعی در خصوص نرخ کرایه تاکسی در شهر زنجان خاطرنشان کرد: نرخ کرایه تاکسی برای مسیر اول از 1000 به 1500 تومان، مسیر دوم از 2000 به 2500 تومان، مسیر سوم از 2500 به 3000 تومان و مسیر چهارم نیز 4000 تومان شد.

رفیعی با اشاره به افزایش نرخ کرایه اتوبوس‌های عمومی درون‌شهری نیز اظهار داشت: کرایه اتوبوس‌های منتهی به پایانه سبزه‌میدان از 750 به 1000 تومان و اتوبوس‌های منتهی به 2 پایانه دیگر نیز از 625 به 850 تومان افزایش یافته است ضمنت اینکه کرایه ون‌تاکسی‌ها نیز 2000 تومان بود که به 2500 تومان افزایش پیدا کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *