اقتصاد

اختصاص بیش از ۱۲۱ هزار تن آرد در استان زنجان

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان،مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان گفت: ۱۲۱ هزار و ۶۵۶ تن آرد به واحدهای خبازی، صنف و صنعت و آرد خام روستایی در سطح استان زنجان در ۹ ماهه سالجاری تخصیص داده شده است.
ولی اله زمانی با اشاره به اینکه آردهای توزیعی در قالب کیسه‌های ۴۰ کیلویی می باشد، اظهار کرد: آرد نوع یک، نوع دو، نوع شش، صنف و صنعت و آرد خام روستایی از طریق کارخانجات آردسازی سطح استان تامین و بدست نانوایان و مردم عزیز زنجانی رسیده است.
زمانی با اشاره به اینکه ۳ هزار و ۲۲۵ تن آرد خام روستایی تا آخر آذر ماه سالجاری توزیع شده است، گفت: برای بیش از ۱۷۵ روستای فاقد نانوایی با جمعیت حدود ۷۹ هزار نفر در سطح استان زنجان، آرد خام روستایی تامین و توزیع انجام شده است.
وی افزود: بیش از ۱۰۵ هزار و ۴۸۴ تن آرد نوع یک و نوع دو برای تولید نان لواش، بربری، سنگک و تافتان به واحدهای نانوایی سطح استان زنجان اختصاص یافته است.
ولی اله زمانی با بیان اینکه بیش از ۱۲ هزار و ۹۴۷ تن آرد برای مصرف صنف و صنعت تخصیص داده شده است، عنوان کرد: گندم برای مصرف صنف و صنعت با قیمت ۶۹ هزار تومان و گندم واحدهای خبازی با قیمت های ۶۶۵ و ۹۰۰ تومان و برای تولید آرد مورد نیاز به کارخانجات آردسازی تحویل داده می شود.
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان با اشاره به اینکه توزیع آرد نانوایی ها از طریق سامانه یکپارچه مدیریت آرد انجام می شود، ادامه داد: این سامانه با هدف نظارت بر توزیع و جلوگیری از خروج آرد از شبکه در دو بخش انجام می شود، یک بخش نظارت حمل آرد از کارخانه تا نانوایی و بخش دوم سامانه فروش بدون نظارت بر حمل آرد صورت می گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا