اقتصاد

ممنوعیت خروج گندم از استان زنجان در فصل خرید

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان، مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان از برگزاری سومین جلسه کمیته خرید گندم و دانه های روغنی استان با هدف هماهنگی و بررسی فصل خرید گندم با حضور معاون اقتصادی استانداری و سایر مسئولین مرتبط در استان خبر داد.
ولی اله زمانی، اظهار کرد: با توجه به وضعیت بارش باران و دیمی بودن کشت گندم در استان و برنامه ریزی جهت تامین آرد و نان شهروندان زنجانی با تصمیم اعضای کمیته، خروج گندم از استان در فصل خرید ۱۴۰۲ ممنوع اعلام شد.
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان با تاکید بر اینکه حدود ۴۰ مرکز ملکی و خصوصی خرید تضمینی گندم در نظر گرفته شده است، افزود: نگهداری و انبار کردن گندم، بدون اخذ مجوزهای لازم به عنوان احتکار محسوب شده و در صورت مشاهده به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.
وی بیان کرد: کشاورزان در زمان انتقال گندم به مراکز برای جلوگیری از هدر رفت ذخیره گندم، نسبت درزبندی و چادرکشی کامیون اقدام کنند و همچنین از تمیز بودن کف کامیون در زمان بارگیری گندم اطمینان حاصل نمایند .
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان گفت: ویژگی‌های گندم قابل خریداری و حدود مجاز شامل اُفت مفید و غیر مفید و سن‌زدگی، تعیین شده و همچنین روش نمونه‌برداری از محموله‌های تحویلی گندمکاران در ابتدای ورود به مراکز خرید، مشخص شده است.
ولی اله زمانی با اشاره به اینکه هماهنگی لازم جهت پرداخت به موقع بهای گندم خریداری شده انجام شده است، افزود: کشاورزان میباست مدارک خود را بدون مغایرت و با ارائه کپی کارت ملی، شماره حساب بانک کشاورزی و ثبت در سامانه پهنه بندی جهاد کشاورزی، جهت تحویل گندم به مراکز ملکی و خصوصی مراجعه کنند.
وی ادامه داد: طبق اعلام بخشنامه وزارت جهاد کشاورزی، قیمت خرید تضمینی گندم در سال زراعی جاری از کشاورزان به ازای هر کیلوگرم گندم ۱۵ هزارتومان تعیین شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا