اخبار ویژهورزش

برگزاری جشن وصال ۱۴۰ زوج در هفته ازدواج

در هفته ازدواج، جشن وصال ۱۴۰ زوج در ۹ نقطه استان برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان، سرپرست معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان زنجان حمیدرضا اسماعیلی روز پنجشنبه در نشست خبری به مناسبت هفته ازدواج، مبلغ پرداختی وام ازدواج را طی سال‌ گذشته ۱۸۴ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: ۴۹.۱ درصد کل تسهیلات پرداخت شده در سطح کشور به استان زنجان اختصاص داشته است.
حمید رضا اسماعیلی افزود: در زمان حاضر وام ازدواج برای دختران و پسران زیر ۲۳ و ۲۵ سال به میزان ۲۲۰ میلیون تومان و سایر افراد ۱۸۲ میلیون تومان پرداخت می‌شود.
سرپرست معاونت امور جوانان اداره‌ کل ورزش و جوانان زنجان با بیان اینکه در هفته ازدواج، جشن وصال ۱۴۰ زوج در ۹ نقطه استان برگزار می شود و این جشن ها در دندی، هیدج، صائین قلعه، قیدار، خرمدره، ابهر، طارم و زنجان برگزار شده یا در حال برگزاری است تصریح کرد: برنامه محوری هفته ازدواج با حضور مسئولان استانی در روز شنبه در زنجان برگزار خواهد شد که در این برنامه ۲۵ جهیزیه برای افراد تحت پوشش کمیته امداد امام‌خمینی (ره) ارسال خواهد شد.
اسماعیلی افزود: ترویج فرهنگ ازدواج آسان، ترویج فرهنگ مشاوره ازدواج و خانواده، مقابله با رسومات نوظهور و تشریفات دست‌وپاگیر جوانان، معرفی الگوهای ساده در امر ازدواج، مقابله با افزایش سن ازدواج بخشی از اهداف برگزاری برنامه‌های هفته ازدواج است.
وی خاطرنشان کرد: در استان زنجان ۱۳ مرکز مشاوره ازدواج در شهرستان‌های زنجان، ابهر و قیدار دایر است و در شهرستان‌های فاقد مرکز نیز جلسات مشاوره به صورت مقطعی و برحسب تقاضا برگزار می‌شود. همچنین در سال گذشته ۹۷ جلسه مشاوره پیش از ازدواج، ۱۸ جلسه در حین ازدواج و ۸۵ جلسه پس از ازدواج و ۲۰۰ کارگاه آموزشی برای جوانان برگزار شده است.
گفتنی است: سیزدهمین مرکز مشاوره تخصصی ازدواج و خانواده و اولین مرکز همسان گزینی استان تحت نظارت اداره کل ورزش و جوانان دیروز و در دومین روز از هفته ازدواج افتتاح شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا