اقتصاد

استان زنجان در بخش توسعه راه ها خیلی فقیر است

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان، مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان،گفت: در محورهای شریانی استان زنجان ۶۵۰ کیلومتر راه اصلی شریانی داریم که تنها ۱۸۰ کیلومترراه اصلی را توانسته‌ایم به بزرگراه تبدیل کنیم که حدود ۲۵ درصد را شامل می شود.
اصغر اسماعیلی ،با بیان اینکه به شعاع ۴۰۰ کیلومتر از مرکز استان زنجان با هشت استان همسایه هستیم، گفت: در محورهای شریانی استان، ۶۵۰ کیلومتر راه اصلی شریانی داریم که تنها ۱۸۰ کیلومتر راه را توانسته‌ایم به بزرگراه تبدیل کنیم که حدود ۲۵ درصد را شامل می شود و  همچنین ۷۵ درصد از محورهای استان نیز نیاز به تبدیل از راه اصلی به بزرگراه دارد و  ۲۰۰ کیلومتر بزرگراه نیز در حال ساخت است.
مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان،با بیان اینکه میانگین هزینه ساخت هر کیلومتر راه ۱۰ تا ۱۲ میلیارد تومان است،گفت: هزینه ساخت راه بسیار سنگین است.
اسماعیلی با بیان اینکه پروژه بناب – منجیل از شهرستان طارم به استان‌گیلان بخش مهمی از کریدور شمال به جنوب است، گفت: کریدور دیگر کریدور استان‌هایی است که از جنوب غربی شروع شده و از استان کردستان و آذربایجان‌غربی وارد زنجان می‌شود.
وی با اشاره به اینکه پتانسیل بالقوه‌ای در بخش راه در استان داریم ولی در بخش توسعه راه‌ها خیلی فقیر هستیم، بیان داشت:  نیاز است اعداد بزرگی را برای توسعه راه‌های استان هزینه کنیم تا از این پتانسیل برای توسعه حمل بار و مسافر در استان استفاده کنیم.
مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان گفت: بخش راه یکی از مولفه‌های مهم اصلی توسعه هر کشوری است و وجود راه برای هر منطقه به‌ویژه مناطق کم‌برخوردار یک سرمایه است. 
گفتنی است ۶ پروژه مهم راه در بخش راه و شهرسازی استان در محورهای اصلی در حال انجام است که از محل اعتبارات ملی تزریق می‌شوند و اعتبارات استانی ندارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا