اقتصاد

اتاق بازرگانی زنجان؛ حلقه مفقوده توسعه اقتصادی شهرستان خدابنده

اتاق بازرگانی زنجان می‌تواند حلقه مفقوده توسعه اقتصادی شهرستان خدابنده باشد.

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان، جلسه افتتاحیه دفتر اتاق بازرگانی زنجان در شهرستان خدابنده ظهر امروز با حضور مسئولان در شهرستان خدابنده برگزار شد.
سید البرز حسینی با بیان اینکه ایجاد دفتر ارتباط اتاق بازرگانی زنجان در شهرستان خدابنده یک رویکرد بسیار مثبت و ارزنده از اتاق است، اظهار کرد: شهرستان خدابنده پر از استعداد و ظرفیت اقتصادی بوده که ناشناخته مانده است.
وی با بیان اینکه اتاق های بازرگانی به عنوان یکی از ارکان اصلی توسعه مراودات و تجارت خارجی شناخته می‌شود، تصریح کرد: در همین راستا حضور اتاق بازرگانی در شهرستان خدابنده می‌تواند موجب اشاعه فرهنگ تجارت و توسعه اقتصاد شود.
نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه معرفی شهرستان خدابنده و ظرفیت های اقتصادی منطقه می‌تواند از سوی اتاق بازرگانی زنجان در این بخش دنبال شود، گفت: توسعه فرهنگ اقتصاد و تجارت در شهرستان خدابنده می‌تواند در زمینه رونق منطقه نیز مثمرثمر باشد.
وی با اشاره به اینکه در حوزه معادن، کشاورزی، گردشگری و … ظرفیت بسیار بالایی در خدابنده وجود دارد که در این بخش مطالعات لازم برای توسعه آن باید مورد توجه باشد، بیان کرد: بستر آماده‌ای در شهرستان برای توسعه اقتصادی و کمک به آن با محوریت اتاق بازرگانی زنجان وجود دارد.
نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه یکی از برنامه‌های آتی می‌تواند همایشی در راستای معرفی ظرفیت های اقتصادی خدابنده باشد، افزود: دسترسی استان زنجان و نزدیکی به ۴۵ درصد بازار مصرف در نزدیکی خود ، استان ما را مهیای توسعه اقتصادی کرده است.
حسینی با بیان اینکه سرمایه‌گذاری در شهرستان خدابنده دارای تسهیلات و مشوق های مختلف است، گفت: اتاق بازرگانی زنجان میتواند حلقه مفقوده توسعه شهرستان خدابنده قلمداد شود.
وی با اشاره به ظرفیت ها و بسترهای لازم برای تولید، صادرات و توسعه اقتصادی استان با شهرستان خدابنده، تصریح کرد: گلخانه، پوشاک ، دام و دامپروری و کشاورزی از زمینه های دارای ظرفیت این شهرستان است.
نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی برگزاری دوره‌های آموزشی تجاری اقتصادی برای فعالان اقتصادی شهرستان را مورد اشاره قرار داد و افزود: معرفی ظرفیت ها و توانمندی های خدابنده یکی از ضرورت های مورد نیاز توسعه این شهرستان است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا