اقتصاد

گسترش همکاری های تجاری اقتصادی با کشورهای مختلف

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان، جلسه مشترک فعالان اقتصادی استان با سفیر ایران در کشور بلاروس عصر امروز ۳۰ خرداد ماه ۱۴۰۲ در سالن جلسات شهید شهریاری اتاق بازرگانی زنجان برگزار شد.
صمد یوسفی اصل رئیس اتاق بازرگانی زنجان در ابتدای این جلسه با بیان اینکه استان در بخش‌های تولیدی و صادراتی دارای توانمندی های بسیاری است، اظهار کرد: توانمندی‌های ما در چند بخش از جمله روی، برق و تجهیزات آن، نساجی و مس بالا بوده و به عنوان قطب تولیدات این محصولات در کشور شناخته می شود.
وی با بیان اینکه کارخانجات بزرگی در استان زنجان در بخش های مذکور حضور و فعالیت دارند، ابراز کرد: با توجه به بررسی های اتاق بازرگانی زنجان در بخش واردات کشور بلاروس، زمینه‌هایی چون آهن، فولاد، کاغذ، مقوا، محصولات دارویی، لاستیک، لوکوموتیو و تجهیزات آن احصا شد که در بخش های مذکور، واحدهای تولیدی و صادراتی خوبی در استان زنجان فعالیت دارند.
رئیس اتاق بازرگانی زنجان با تاکید بر اینکه می‌توان همکاری های دو طرف را در بخش های مذکور و دیگر بخش ها به شکل مطلوبی گسترش داد، تصریح کرد: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته در اتاق بازرگانی زنجان گسترش همکاری های تجاری اقتصادی با کشورهای مختلف در دستور کار قرار دارد و از این رو تلاش داریم تا در بخش های مختلف به صورت اختصاصی با کشورهای هدف روابط تجاری و اقتصادی برقرار شود.
وی با دعوت از سفیر بلاروس در ایران و تجار و بازرگانان این کشور برای سفر به استان زنجان، از آمادگی پذیرش و میزبانی آنها خبر داد و گفت: تلاش و برنامه ریزی براین است تا با پذیرش و اعزام هیأت های تجاری و اقتصادی و توسعه اقتصاد، برای استان زنجان تولید ثروت صورت گیرد.
یوسفی اصل با تاکید بر اینکه اتاق بازرگانی زنجان در محوریت توسعه روابط تجاری و اقتصادی استان با کشورهای دیگر قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: میزبانی و برگزاری جلسات مشترک اتاق بازرگانی زنجان با سفرای ایران در کشورهای مختلف به صورت هفتگی ادامه داشته و با هدف افزایش مبادلات تجاری و اقتصادی استان زنجان با کشورهای طرف و همچنین آشنایی تجار با نحوه ورود و تجارت با آن کشور پیگیری می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا