اقتصاد

دستگیری کلاهبردار، زمین های بدون سند

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان، رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی زنجان از دستگیری دو نفر کلاهبردار با ترفند فروش زمین های فاقد اصالت خبر داد.
سرهنگ کارآگاه محمد علی آدینه لو افزود: در پی اعلام شکایت چند نفر از شهروندان  زنجانی مبنی بر کلاهبرداری  و فروش زمین فاقد اصالت بلافاصله کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری  تحقیقات خود را آغاز کردند.
وی افزود:کارآگاهان در بررسی‌های اولیه خود مطلع شدند که دو نفر با فروش زمین های فاقد اصالت  در سطح بنگاه های املاک استان اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می نمایند لذا مراتب شناسایی و دستگیری  آنها بلافاصله در دستور کار قرار گرفت.
این مقام انتظامی اظهار داشت : پس از دستگیری این دو متهم؛ مشخص شد که این دو  با روش فروش زمین های فاقد سند موفق به کلاهبرداری  از ۱۰ نفر از شهروندان زنجانی شده و مبالغ دریافتی از آنها را به حساب شخصی وابستگان خود واریز نموده اند و هیج گونه زمینی به خریدار تحویل نداده اند.
سرهنگ “آدینه لو ” با بیان اینکه متهمین در بازجویی فنی به بزه انتسابی معترف و سپس به مرجع قضایی معرفی شد خاطر نشان کرد: شهروندان قبل از انجام هر گونه معاملات ملکی از صحت اسناد و مدارک مطمئن یا از طریق اداره ثبت اسناد نسبت به ملک مورد نظر استعلام تا در دام کلاهبردارن گرفتار نشوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا