اقتصاد

خرید تضمینی اولین محموله گندم در سیلوی غدیر زنجان

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان، مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان گفت: همزمان با برداشت گندم سال زراعی ۱۴۰۲ عملیات خرید تضمینی این محصول از کشاورزان زنجانی از ۲۵ خرداد ماه سالجاری در استان آغاز شده است.
ولی اله زمانی در تشریح جزئیات این خرید تضمینی، اظهار کرد: عملیات خرید تضمینی گندم از طریق سیلوی غدیر زنجان شروع شده است و ۳۵ مرکز ملکی و خصوصی دیگر همزمان با برداشت محصول گندم در سطح استان فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.
وی یادآور شد: در سالجاری هرکیلوگرم گندم از کشاورزان به قیمت ۱۵ هزارتومان خریداری می‌شود و به ازای تحویل هرکیلوگرم از این محصول هزار و پانصد تومان هزینه کود و بذر و دو هزارتومان نیز جایزه برای کشاورزان تعیین شده است.
زمانی گفت: پرداخت ۳ هزار و ۵۰۰ تومان مبلغ تشویقی کود، بذر و جایزه نسبت به جدول افت مفید و غیرافت مفید گندم خریداری شده از کشاورزان، متفاوت خواهد بود.
وی بیان کرد:۳۲۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان زنجان در سال زراعی جاری به زیر کشت گندم رفته که از این میزان، بیش از ۲۰ هزار هکتار مربوط به مزارع آبی است و همچنین ۳۰۰ هزار هکتار به مزارع دیم اختصاص دارد.
ولی اله زمانی ادامه داد: پیش بینی می‌شود با توجه‌ به بارندگی‌های استان زنجان نسبت به سال گذشته، امسال ۴۰۷ هزار تن گندم در استان تولید شود و پیش‌بینی خرید تضمینی گندم هم بیش از ۳۵۰ هزار تن است.
وی اظهار داشت: ساعات کار مراکز خرید تضمینی گندم در استان زنجان از اول وقت اداری شروع می‌شود و تا تخلیه آخرین محموله همانروز ادامه پیدا خواهد کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا