اقتصاد

اجرای طرح بهسازی بافت با ارزش روستایی

طرح بهسازی بافت با ارزش روستایی با هدف حفظ هویت فرهنگی و تاریخی روستا و ایجاد درآمد پایدار اجرایی می شود.

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان در جمع خبرنگاران از اجرای فاز اول طرح بهسازی بافت با ارزش روستای قوزلو شهرستان ماهنشان خبر داد و گفت: تا کنون مبلغ ۱۳میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی توسط بنیاد مسکن برای اجرای این طرح هزینه شده است.
خواجه ای ادامه داد: فاز اول روستای بافت با ارزش قوزلو در حال اجرا می باشد و در سال جاری نیز مبلغ ۸میلیارد ریال تخصیص اعتبار شده و اجرا خواهد شد.
وی به برخی مشکلات موجوددر این روستا اشاره کرد و گفت: متاسفانه عدم ساماندهی فاضلاب روستا مشکلاتی را در اجرای طرح مذکور به وجود آورده که امیدواریم توسط اداره آب و فاضلاب روستایی تامین اعتبار و اجرا گردد.
مدیرکل بنیاد مسکن استان تاکید کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به عنوان متولی توسعه کالبدی روستاهای کشور با هدف حفاظت و احیای بافت کالبدی با ایده و راهکارهای نوین و صیانت از اصالت فرهنگی، تاریخی و کالبدی-فضایی روستاها، شناسایی، مطالعه، طراحی و اجرای طرح بهسازی بافت با ارزش را در دستور کار قرار داده که در این راستا همکار ی دستگاه های مرتبط برای تامین زیر ساخت ها برای اجرای هر چه بهتر طرح از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
خواجه ای با تاکید بر اینکه، حفظ هویت فرهنگی و تاریخی روستا، رونق گردشگری و ایجاد درآمد پایدار در روستاها در احیا و بهسازی بافت با ارزش روستایی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، خاطر نشان کرد: خوشبختانه در روستاهایی که تحت‌عنوان بهسازی و احیای بافت باارزش مطرح شده ما شاهد هستیم که معماری بومی احیاء شده و ساخت و سازها در آن چهارچوب‌ها انجام می گیرد.
خواجه ای به تهیه طرح روستاهای دارای بافت های با ارزش به تعداد۷ روستا در سطح استان اشاره کرد و یادآور شد: ۴روستای درسجین، قلعه ، قوزلو و خورجهان (ماهنشان) تهیه طرح شده و روستای لار (زنجان) در دست تهیه طرح می باشد . همچنین روستاهای انجلین ، جزیمق مصوب دفتر مرکزی بنیاد مسکن بوده و در صورت تامین اعتبار مطالعات مربوطه انجام خواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا