دین و مذهب

اعزام قاری ممتاز زنجانی برای قرائت قرآن کریم  در حج  تمتع امسال

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان؛ مسئول امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان در گفتگو با روابط عمومی این اداره کل گفت:بر اساس اعلام دبیرخانه کمیته اعزام و دعوت از قاریان قرآن کریم سازمان حج و زیارت ۲۰ فعال قرآنی از ۱۲ استان در قالب کاروان نور به حج تمتع ۱۴۰۲ حضور خواهند داشت که متوسط سن اعضای این کاروان ۳۶ سال است.
حجت الاسلام سید موسی موسوی افزود: امسال کاروان قرآنی حج تمتع از اوایل اعزام زائران حج تمتع به این سفر اعزام خواهند شد و بر اساس برنامه‌ریزی در مکه مکرمه و مدینه منوره به اجرای برنامه و‌ محافل  خواهند پرداخت.
وی افزود: حدود ۹۰ درصد اعضای کاروان قرآنی حج تمتع اولین‌بار است که به این سفر معنوی مشرف می‌شوند، افزود: همین امر باعث انرژی بیشتر در برنامه‌های قرآنی در طول برگزاری مناسک حج و حضور زائران در سرزمین وحی خواهد بود.
موسوی اظهار داشت:سه نفر از اعضای کاروان نور سال جاری فارغ التحصیل مقطع دکتری، ۹ نفر فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد و هشت نفر کارشناسی و پایین‌تر هستند.
معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف استان زنجان گفت: زمان مأموریت و احرای برنامه های  اعضای کاروان قرآنی حج  ۳۵ تا ۴۰ روز یا بیشتر به طول بیانجامد.
وی تصریح کرد: در کاروان نور اعزامی به حج تمتع ۱۴۰۲، استاد احمد ابوالقاسمی از تهران به عنوان سرپرست کاروان، علیرضا عتیق‌زاده از زنجان ، محمدحسین سعیدیان از تهران، امید حسینی‌نژاد از خراسان‌رضوی، محسن یاراحمدی از لرستان، علی اکبر کاظمی از یزد، محمداسماعیل خورشیدی از قم، محمد کاظمی از تهران، سیدمحمد حسینی‌پور از سمنان، ، رسول تمجید از اردبیل، محمد موحدیان‌عطار از تهران، علی غلامی از قزوین، علی کبیری از مازندران، محمدمهدی روحانی از فارس، محمدرضا جاهدی‌نیا حافظ قرآن از خراسان رضوی و گروه همخوانی و مدیحه‌سرایی ۵ نفره  میعاد از خوزستان حضور دارند.
حجت الاسلام موسوی گفت:به لطف الهی و تلاش قرآنیان زنجان حضور فعالان  و قاریان و حافظان قرآنی استان زنجان در برنامه های کشوری و بین المللی از وضعیت مناسبی  برخوردار است و این رسالت همه افراد و ارگانهای دخیل در این امر قرآن را برای برنامه ریزی و تلاش بیشتر با هدف ارتقای سطح قرآنی استان سنگینتر می کند و همه باید دست به دست هم دهیم تا این امر را بصورت مستمر پیگیری کرده و با برنامه ریزی صحیح و حمایت شایسته از جامعه قرآن استان ،  شاهد ارتقای هر چه بیشتر فرهنگ نورانی قرآن و ترویج و تبلیغ هر چه بیشتر آموزش و یادگیری قرآن کریم در سطح استان باشیم.
وی اظهار داشت: رتبه اول قرائت تحقیق بیست و ششمین دوره مسابقات منطقه ‏ای قرآن کریم دانشجویان کشور ،  راهیابی به مرحله نهایی مسابقات دارالقرآن امام علی در رشته قرائت ،  مقام سوم قرائت تحقیق  مسابقات سراسری قرآن کریم استان در سال ۱۴۰۱ ، نفر برتر مسابقه قرائت قرآن کانون «سبحان» ، رتبه برتر حفظ قرآن کریم در مسابقات قرآنی مدهامتان زنجان ، بخشی از افتخارات این نخبه قرانی زنجان می باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا