اقتصاد

توزیع بیش از ۱۳۵ هزارتن کالاهای اساسی در استان زنجان

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان، مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان از توزیع ۱۳۵ هزار و ۴۱۳ تن کالاهای اساسی به مردم شریف استان زنجان در سال ۱۴۰۱ خبر داد.
ولی اله زمانی، اظهار کرد: ۱۳۵ هزار و ۴۱۳ تن انواع کالاهای اساسی شامل برنج، شکر و آرد در راستای ماموریت‌های اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان با هماهنگی کارگروه تنظیم بازار توزیع شده است.
ولی اله زمانی با اشاره به اینکه ۱۲۱ هزار و ۶۳۶ تن آرد برای مصارف شهروندان زنجانی توزیع شده است، افزود: برای تولید آرد سال گذشته استان بیش از ۱۴۷ هزار و ۱۹۰ تن گندم از ذخایره اداره کل به کارخانجات آردسازی استان اختصاص داده شده و مابقی آرد مورد نیاز از کارخانجات سایر استان ها تامین گردیده است.
وی با بیان اینکه برای مصارف واحدهای خبازی ۱۱۶ هزار و ۸۸۲ تن آرد اختصاص داده شده است، گفت: بیش از ۴ هزار ۷۶۳ تن آرد برای مصارف خام روستایی فاقد واحد نانوایی و بیش از ۱۱ هزار ۶۱۱ تن آرد برای مصارف صنف و صنعت توزیع گردیده است.
زمانی خاطرنشان کرد: ۱۰ هزار و ۱۴ تن شکر سفید نیز در بسته‌بندی‌های مختلف و با احتساب ۱درصد مالیات بر ارزش افزوده در اختیار کارگروه تنظیم بازار استان قرار گرفته است.
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان خاطرنشان کرد: بیش از ۳ هزار و ۷۶۳ تن برنج از انواع تایلندی، پاکستانی و هندی برای مصرف خانوارها، صنف و صنعت از محل ذخایر استان، متناسب با موجودی انبارها و با قیمت درب انبار به منظور عرضه در سطح استان زنجان توزیع شده است.
وی عنوان کرد: در انبار کالاهای اساسی این اداره کل به مقدار مورد نیاز استان انواع کالاهای اساسی شامل گندم، برنج و شکر ذخیره و نگهداری شده تا در موقع نیاز و بر اساس هماهنگی ستاد تنظیم بازار برای مصرف شهروندان زنجانی اختصاص گردد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا