سیاسی و اجتماعی

امدادرسانی هلال احمر زنجان به بیش از ۲۴۰ نفر گرفتار برف و کولاک

هلال احمر زنجان به بیش از 240 نفر گرفتار برف و کولاک امدادرسانی کرد.

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان،مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: تیم های عملیاتی هلال احمر این استان در شبانه روز گذشته برای ۲۴۳ مسافر گرفتار در برف و کولاک شدید جاده های استان امدادرسانی کردند.
دکتر سید قاسم موسوی افزود: از شامگاه روز گذشته تا صبح امروز پنج تیم عملیاتی متشکل از ۱۵ نفر از امدادگران و نجاتگران به کمک هموطنان گرفتار در برف و کولاک جاده های استان زنجان در پنج مورد عملیات اعزام شده اند.
وی تاکید کرد: این تیم های عملیاتی اقدام به رها سازی و امدادرسانی به ۱۰۲ خودروی گرفتار در برف و کولاک شدید جاده های ایجرود، خدابنده، ماهنشان و زنجان کردند.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: در این عملیات ها پنج دستگاه آمبولانس بکارگیری شده است.
موسوی خاطرنشان کرد: پایگاه های ثابت و موقت هلال احمر در محورهای پرتردد و حادثه خیز استان در آماده باش کامل برای امدادرسانی شبانه روزی هستند.
وی خاطرنشان کرد: در طرح زمستانی ۱۶ پایگاه ثابت و موقت جمعیت هلال احمر استان زنجان به صورت شبانه روزی برای ارائه خدمات امدادی به مسافران و رانندگان عبوری از جاده‌های استان فعال هستند.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: برای ارائه خدمات مطلوب علاوه بر این پایگاه ها، هشت پایگاه پشتیبان نیز در شهرستان‌های خرم دره، ابهر، خدابنده، زنجان، ماهنشان، ایجرود ، طارم و مرکز استان زنجان فعال است.
موسوی اضافه کرد: همه پایگاه‌های ثابت و موقت هلال احمر استان به اقلام زیستی و غذایی برای در راه ماندگان و اسکان اضطراری موقت تجهیز شده است.
وی از هموطنان خواست؛ در صورت گرفتار شدن در سوانح و حوادث با شماره ۱۱۲ برای دریافت خدمات امداد و نجات در هر ساعت از شبانه روز می توانند تماس برقرار کنند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا