اقتصاد

عملکرد شبکه بانکی استان زنجان مطلوب می باشد

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان، مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان از کسب رتبه برتر استان در جذب تسهیلات ویژه بهسازی و نوسازی مسکن روستایی از اعتبارات سال ۱۴۰۰ خبر داد و افزود: با ۹۸ درصد از معرفی‎ شدگان به بانک‌ها در استان زنجان قرارداد منعقد شده است.
وی با بیان اینکه امسال تا پایان آذر ماه بیش از ۲۷ هزار میلیارد تومان تسهیلات به بخش های مختلف در استان پرداخت شده است گفت:از این میزان تسهیلات ۳۴ درصد به بخش صنعت و معدن،۲۴/۵ درصد به خدمات و بازرگانی،۴ درصد به حوزه مسکن و ساختمان،۲ درصد به بخش کشاورزی و ۴ درصد در حوزه قرض الحسنه پرداخت شده است.
محمدرضا نادری گفت: ۶۱ درصد کل ثبت نام کنندگان برای دریافت تسهیلات ازدواج، وام خود را دریافت کرده‌اند که این آمار ۹ درصد بیشتر از میانگین کشوری است.
وی اظهار داشت: کل منابع شبکه بانکی استان زنجان منتهی به پایان آذر ماه در مقایسه با مدت مشابه سال قبل نیز ۳۶ درصد افزایش داشته است.
مدیر کل امور اقتصادی و دارایی با مطلوب دانستن عملکرد شبکه بانکی استان، از کسب رتبه اول زنجان در رشد سپرده های بانکی و رتبه دوم بیشترین درصد رشد مانده تسهیلات شبکه بانکی و رتبه پنجم پرداخت تسهیلات ازدواج در کشور خبر داد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا