دین و مذهب

برگزاری مراسم اعتکاف در۴۰ مسجد استان زنجان

مراسم معنوی اعتکاف امسال در40 مسجد استان زنجان برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان ، نشست هماهنگی دبیران اعتکاف شهرستانی استان زنجان با حضور بهزاد طارمی معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان و علی یوسفی دبیر اعتکاف استان برگزار شد.

بهزاد طارمی معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان در این نشست گفت: مراسم معنوی اعتکاف امسال در۴۰ مسجد استان برگزار می‌شود و پیش‌بینی می‌کنیم امسال بیش از ۶ هزار نفر در مراسم معنوی اعتکاف در سراسر استان حاضر شوند.

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی زنجان اظهار داشت : ۲۲ مسجد در شهر زنجان میزبان معتکفین خواهند بود که از این تعداد حدود ۱۰ مسجد برای اعتکاف دانش آموزی در نظر گرفته شده است که ظرفیت هزار دانش آموز را دارد.

وی ادامه داد: برگزاری حلقه‌های معرفت، کرسی‌های تلاوت قرآن‌کریم، اقامه نماز جماعت، برگزاری سخنرانی مذهبی، مولودی خوانی و برگزاری گفتمان دینی با موضوعات گام دوم انقلاب, جهاد تبیین ، بررسی حجمه های دشمنان علیه ایران و … از جمله برنامه‌های در نظر گرفته شده در این مراسم معنوی است.طارمی در توصیه به دبیران اعتکاف شهرستان ها، استفاده از تجارب فعالان حوزه اعتکاف در سراسر استان را گوشزد کرده و از دبیران اعتکاف خواست تا از ظرفیت تمامی ادارات و نهاد ها استفاده کرده و همچنین خیرین و عموم مردم متدین استان را در این امر دینی سهیم نمایند.


در ادامه این نشست حجت الاسلام علی یوسفی دبیر اعتکاف استان زنجان ، خدمتگذاری به مردم در مراسم اعتکاف را کار بزرگی دانست و گفت : همه ما وظیفه داریم در راستای بهتر برگزار شدن این مراسم معنوی فعالیت ویژه ای انجام دهیم. حجمه های اخیری که دشمنان با انجام انواع عملیات فریب علیه نوجوانان و جوانان صورت دادند ، باید روشنگری اساسی در این زمینه صورت دهیم که اعتکاف محل مناسبی برای تببین مسائل مختلف برای آحاد مردم است .
دبیر اعتکاف استان زنجان افزود: در مراسم معنوی اعتکاف مجموعه‌ای از بهترین‌ها اعم از نماز، تفکر، روزه انجام می‌شود و برکات زیادی برای خانواده‌ها و جامعه اسلامی دارد.
وی با بیان اینکه اعتکاف نقش مؤثری در تمدن سازی دارد، ادامه داد: با توجه به وقفه‌ای که به دلیل کرونا در چند سال اخیر در برگزاری مراسم اعتکاف اتفاق افتاد امسال با برگزاری اعتکاف که با نگاه ویژه به اعتکاف نوجوانان و جوانان شکل خواهد گرفت، امیدواریم شاهد رشد کیفی و کمی این رویداد سالانه الهی باشیم.
لازم به توضیح است هزینه ثبت‌نام در نقاط و شهرستان های مختلف استان متفاوت است که در اطلاعیه های روزهای آینده همراه با نحوه ی ثبت نام به سمع و نظر علاقه مندان خواهد رسید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا