پزشکی و سلامت

امدادرسانی هلال احمر به ۸۱ مسافر گرفتار برف و کولاک

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان، مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: تیم های عملیاتی هلال احمر این استان ازشامگاه/ یکشنبه/ تا بامداد امروز برای ۸۱ مسافر در راه مانده ناشی از برف و کولاک شدید امدادرسانی کردند.
دکتر سید قاسم موسوی افزود: پایگاه های ثابت و موقت هلال احمر در محورهای پرتردد و حادثه خیز استان در آماده باش کامل برای امدادرسانی بوده و هم اکنون نیز در حال گشت زنی هستند.
وی تاکید کرد: در این شرایط جوی حدود ۲۰ خودرو در جاده های ارتباطی شهرستان های زنجان، ابهر، طارم، ایجرود، خرم دره و خدابنده گرفتار در برف و کولاک شدند.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: بلافاصله تیم های عملیاتی امداد و نجات هلال احمر شهرستان های بیان شده به کمک خودورها و مسافران گرفتار در برف و کولاک شتافتند که توانستند اقدام به رهاسازی و جابجایی این خودورها به نقاط امن کنند.
موسوی اظهارداشت: علاوه بر این امدادرسانی ها، یک بیمار قلبی نیز از روستای صعب العبور زرنی شهرستان طارم توسط تیم های عملیاتی هلال احمر منتقل و جهت مداوا در مراکز درمانی تحویل اورژانس شد.
وی خاطرنشان کرد: در طرح زمستانی ۱۶ پایگاه ثابت و موقت جمعیت هلال احمر استان زنجان به صورت شبانه روزی برای ارائه خدمات امدادی به مسافران و رانندگان عبوری از جاده‌های استان فعال هستند.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: برای ارائه خدمات مطلوب علاوه بر این پایگاه ها، هشت پایگاه پشتیبان نیز در شهرستان‌های خرم دره، ابهر، خدابنده، زنجان، ماهنشان، ایجرود ، طارم و مرکز استان زنجان فعال است.
موسوی اضافه کرد: همه پایگاه‌های ثابت و موقت هلال احمر استان به اقلام زیستی و غذایی برای در راه ماندگان و اسکان اضطراری موقت تجهیز شده است.
وی تاکید کرد: هموطنان در صورت گرفتار شدن در سوانح و حوادث با شماره ۱۱۲ برای دریافت خدمات امداد و نجات در هر ساعت از شبانه روز می توانند تماس برقرار کنند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا