اقتصاد

انعقاد قرار داد مشارکت مدنی ۲۳۸ پروژه نهضت ملی مسکن

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان، رئیس اداره برنامه ریزی مسکن و بازآفرینی راه و شهرسازی استان زنجان، گفت: برای ۲۳۸ پروژه نهضت ملی مسکن در استان زنجان انعقاد قرار داد مشارکت مدنی با شبکه بانکی انجام گرفته است.
بهزاد کردلو با بیان اینکه برای ۲۳۸ پروژه نهضت ملی مسکن در استان زنجان انعقاد قرار داد مشارکت مدنی با شبکه بانکی انجام گرفته است، گفت: این تعداد پروژه در قالب مسکن حمایتی که توسط (اداره کل راه و شهرسازی و بنیاد مسکن انجام می‌شود)، گروههای ساخت و مسکن خود مالکی را شامل می‌شود.
وی با بیان اینکه این تعداد پروژه، ۱۲ هزار و ۹۳۵ واحد مسکونی را شامل می‌شود، بیان داشت: چهار هزار واحد مسکونی برای بخش خود مالکی ثبت نام کردند که تنها ۳۱۴ واحد در این حوزه موفق به اخذ تسهیلات شده‌اند.
رئیس اداره برنامه ریزی مسکن و بازآفرینی راه و شهرسازی استان زنجان، آورده کل متقاضیان استان در بخش مسکن حمایتی را دو هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: آورده متقاضیان نسبت به زمان آغاز پروژه, نوع پروژه و پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها متفاوت است .
کردلو میزان پرداختی به سازندگان در استان زنجان را بیش از دو هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و بیان داشت، گفت: این پرداختی شامل هزینه‌های ساخت, پروانه ساختمانی، نظام مهندسی و آزمایشات مربوطه می‌باشد.
۹۹ درصد تسهیلات پرداختی در استان زنجان توسط بانک مسکن انجام گرفته است
وی با تاکید بر اینکه ۹۹ درصد تسهیلات پرداختی در استان زنجان توسط بانک مسکن انجام گرفته و همکاری بسیار مطلوبی در پرداخت تسهیلات دارند، تاکید کرد: متاسفانه سایر بانک‌ها در پرداخت تسهیلات خودمالکی و حمایتی همکاری لازم را ندارند و در این خصوص اداره کل راه و شهرسازی استان با مشکل مواجه می‌شود.
رئیس اداره برنامه ریزی مسکن و بازآفرینی اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان، با اشاره به اینکه براساس ماده «۴ قانون جهش تولید مسکن» بانک‌ها و موسسات اعتباری غیربانکی مکلف هستند حداقل ۲۰ درصد تسهیلات پرداختی نظام بانکی در هر سال را با نرخ سود مصوب شورای پول اعتبار را به بخش مسکن تخصیص بدهند،گفت: در صورت عدم تخصیص, سازمان امور مالیاتی کشور موظف است مالیاتی برابر ۲۰ درصد تعهد انجام نشده را از بانک‌ها و موسسات اعتباری مستنکف اخذ و به خزانه داری کشور واریز نمایند.
کردلو با اشاره به اینکه سهمیه تسهیلات تمام بانک‌ها مشخص بوده و براساس تعداد واحد و مبلغ ریالی به همه بانک‌ها ابلاغ شده است، تصریح کرد: به ازای هر واحد مسکونی ۳۵۰ میلیون تومان با کارمزد ۱۸ درصد و ۲۰ ساله به متقاضیان نهضت ملی مسکن پرداخت می‌شود.
وی، در پایان این نوید را به متقاضیان نهضت ملی مسکن داد که امکان افزایش تسهیلات وجود دارد ولی فعلاً از سوی وزارت متبوع و بانک مرکزی ابلاغ نشده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا